מוקד המועצה: 08-6257900

 

אדניות צמיגים

בתחילת השנה הסרנו את אדניות הצמיגים בגינה של כיתה ב', שהפכה  לערוגות בשכבות. נשארנו עם מלאי לא מבוטל של צמיגים ישנים ובלויים. כדי לעשות בהם שימוש חוזר (וגם כדי שיהיה לנו נוח) החלטנו לבנות מהם ספסלים לגינה של כיתה ד' ולמרחב החממה של כיתה ג'. את התהליך הובילו ביחד עם התלמידים המורים אמיר לביא ומרים רימון.

 

 

 

 

ועדת פסגה

במסגרת עבודה על האקלים הבית ספרי אנחנו מקיימים מפגשים שבועיים בהנחייתה של יועצת בית הספר, יעל ליבר. במפגשים משתתפים נציגים מכל הכיתות, שנבחרים בכל שבוע על ידי הילדים והמחנכת על בסיס קריטריונים שנקבעו בתחילת השנה. השנה בחרנו להתמקד במניעת אלימות מילולית והגדרנו בדרך החיוב את הנושא "חיזוק השפה המכבדת בבית הספר וברשתות החברתיות". במפגש מציגים הילדים את הסיבות שבזכותן נבחרו לוועדת הפסגה ומשתפים את חבריהם באקלים הכיתתי.

 

 

 

 

פרלמנט ילדים

הפרלמנט הוא קבוצת מנהיגים צעירים שבה שותפים חברי מועצות התלמידים בבתי הספר של בני שמעון: "יובלי הנגב", "ניצני הנגב " ו"נווה במדבר".  אחת לחודש נפגשים חברי הפרלמנט יחד עם הרכזת טל ומתארחים באחד מבתי הספר.

מטרת המפגשים היא בחירת נושא לשינוי בתחום חברתי או לימודי, שישרת את תלמידי בתי הספר. בפגישת הפרלמנט שהתקיימה ב"נווה במדבר", קיבלו נציגי המועצה את החברים וסיירו איתם על מנת להכיר את בית הספר וייחודו. המפגש מאפשר הזדמנות להעצמה אישית וביטוי למנהיגות ומעורבות חברתית מהלכה למעשה.

 

כתבה: יעל קורן