דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שלישי, 9/5, התקיים בבית גיל-עד שבקיבוץ משמר הנגב, מפגש מרגש בין ותיקי בני שמעון לוותיקי רהט. במפגש, שהחל בסיור ותיקי רהט בקיבוץ משמר הנגב, השתתפו 20 ותיקים, מחצית מהם מבני שמעון ומחצית מרהט.

המכנה המשותף של המפגש עסק בנגיעה של אחד מהוותיקים בחברה בדואית או היהודית. משתתפי המפגש סיפרו סיפורים מרגשים על הימים בהם הם חיו ועבדו זה לצד זה, בחקלאות ובבניית היישובים וחלקו חוויות משותפות. "נזרקנו הרבה שנים לאחור, לתקופה בה החיים היו חיים משותפים, ממלחמת העצמאות, משנות ה-60 וה-70, עם ההקמה של רהט, ועד היום" מספר חי פיאסצקי מארגון הג'וינט, אשר היה מהוגי הרעיון. " שמענו סיפורים על איך פעם חיו ביחד ללא הפרדה, היו חברים שעזרו לפתח ולבנות את המדינה ביחד".

המפגש הנוכחי הוא מפגש ראשון מתוך סדרה של מפגשים מתוכנננים בעתיד אשר יתקיימו בשתי המועצות. הרעיון למפגש עלה בעקבות סדרת הפיגועים שהתרחשה באזור לפני מספר חודשים. "ביום בו התרחש הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, כאשר התברר כי המפגע היה בדואי, במסגרת אשכול הרשויות, נפגשתי עם מנהלי הרווחה ברהט ובבני שמעון,  סעיד אלעוברה ועידית אטינגר, ועלה הצורך ביצירת מפגשים בין שתי האוכלוסיות" מספר פיאסצקי. "אז נולד הרעיון של לקחת אנשים שמכירים אחד את השני, וגדלו ביחד ואשר דרכם ננחיל לבני הנוער את השותפות שיש בין שתי האוכלוסיות".

 

ותיקי רהט 1 ותיקי רהט 2 ותיקי רהט 3 ותיקי רהט 4