מוקד המועצה: 08-6257900

אלון שוסטר, שר החקלאות: "יש כאן קסם אמיתי"

"בני שמעון היא ממתק. יש כאן קסם אמיתי" אמר ביום שלישי שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, בביקור שערך במועצה עם צוות משרדו. "אני שכן שמכיר אותכם שנים רבות, וקשה להפתיע אותי, אבל כשמרכזים כך הכל ביחד, זה מרשים מאד. יש במועצה שלכם כל כך הרבה עשייה ופרויקטים. המקום שאנחנו נמצאים, בית עידן הנגב, בו הוא עדות ישירה לחזון ולעשייה הרבים כאן".

ניר זמיר, ראש המועצה, ודרור קראוני, מנכ"ל החברה הכלכלית, הציגו בפני השר את המועצה ואת הפרוייקטים הכלכליים שאותם היא מקדמת: אזור התעסוקה קמה ושוק האיכרים שוקמה, אזור התעסוקה הלוגיסטי בנבטים, אזור התעסוקה התיירותי נגב פארק, אזור התעסוקה המשותף צומת שוקת, אזור התעסוקה דודאים למיחזור ואנרגיות מתחדשות. בפני השר הוצגו גם השותפויות ושיתופי הפעולה הרבים של המועצה עם המגזר העסקי והמגזר האזרחי ועם רשויות מקומיות במרחב הנגב לקידום כלכלה, תעסוקה, מסחר, חינוך ותרבות באזור. בפני השר הוצגו גם הפרוייקטים החברתיים הרבים בהם מעורבת המועצה וכמובן, סקירה של ענף החקלאות במועצה.

ניר ודרור העלו בפני השר מספר נושאים וביקשו את תמיכתו ועזרתו: קידום אזורי התעסוקה השונים של המועצה וביניהם "קמה" ושוק האיכרים המיועד להיפתח בו, קידום מעבר צה"ל לנגב, סיוע במיגור הפשיעה החקלאית, סיוע בשיקום התשתיות ביישוב הישן ובחיזוק צעירים בחקלאות והעלו בפניו את בעיית המחסור בעובדים זרים ועליית מחירי המים המאיימת לפגוע בחקלאות האזורית. החלק השני של המפגש הוקדש לפגישה של השר עם נציגי החקלאים מהיישובים השונים במועצה. נציגי החקלאים העלו סוגיות המעסיקות אותם, כהתייקרות מחירי המים, התחרות מול ייבוא פירות וירקות והמחסור בידיים עובדות והתקיים דיון בינם ובין השר על מצבה הנוכחי של החקלאות בישראל ועתידה.

מוקדם יותר נפתח הביקור  בבית אריזה למיון תפוחי אדמה ובצל בתדהר. שם פגש בחקלאים שהעלו בפני השר את הקשיים העומדים בפני החקלאים והחקלאות בישראל. לאור ההנחיות המאבק כנגד התפשטות הקורונה התקיים המפגש פורום מצומצם. בארגון הסיור סייע אלון קוברסקי מאגף היישובים, האחראי במועצה על קשרי ממשל, קשרי המועצה עם גורמים ממשלתיים.