דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

שמי רינה בן סימון, רכזת דור צעיר בחצרים מאוקטובר 2018. יש לי תואר באוצרות ואני אוצרת תערוכות מזה שנים רבות בקיבוץ. כשנכנסתי לתפקיד, הדבר הראשון שהיה רשימת המטלות בתחילת התפקיד: עדכון טבלת הנתונים של הצעירים מגיל 18-30. היה חשוב לי לדעת היכן נמצא כל צעיר ומה מעשיו בימים אלו? עד מהרה הבנתי שהצעירים שלנו, 180 במספר, נמצאים בעת ובעונה אחת בתקופות שונות בחייהם ובמקומות שונים.

מכיוון שאנו חיים בקהילה שהצעירים הם חלק בלתי נפרד ממנה, היה חשוב לנו לערוך הכרות בין הצעירים לקהילה וכך לקרב את הקהילה המבוגרת והצעירה יותר לעולמם של הצעירים. החלטתי שתערוכה יכולה להיות הפתרון להכרות וליצירת גאוות יחידה של דור צעיר בקהילה. מכיוון שאנחנו חיים בתקופה המאופיינת בתיעוד ושיתוף ברשתות החברתיות החלטנו שהטכניקה תהיה צילום. כל אחד מחברי הדור הצעיר התבקש לצלם את עצמו/את המקום שבו הוא נמצא ברגע נתון בחייו.

התערוכה שנקראה "אני פה" נפתחה ב 12.4.19, במועדון לחבר בחצרים. הצילומים הוצגו על גבי לוחות ברזל וחוברו באמצעות מגנטים. בפרויקט השתתפו 97 צעירים שנמצאים כרגע בשנת שירות, שירות צבאי, במב"חים , סטודנטים, שנת חופש ובטיול הגדול. ההורים היו שותפים כל העת בפרטים, החל מ"קול קורא" ועד לאפייה לכבוד אירוע הפתיחה.

לפתיחה, שלוותה בהתרגשות רבה, הכנו הפתעה: עוגה מעוצבת עם סמל הדור הצעיר והלוגו של התערוכה. חברים, הורים וצעירים רבים הגיעו לפתיחה. היה מרגש לראות את החיבור בין הדורות ואף יותר מרגש לראות את הצעירים מתגאים בצילומים שלהם.

אחת התגובות של החברים הייתה: כיף לדעת שיש שכבת צעירים כל כך גדולה וסוף כל סוף יודעים מה הם עושים בנקודת הזמן הזו בחייהם. פתחנו אינסטגרם של דור צעיר חצרים שמעלים מידי יום תמונה מהתערוכה. הרעיון לתערוכה, אומץ ע"י רכזי דור צעיר ורכזי תרבות בקיבוצים ברחבי הארץ. התערוכה נסגרת ב-3.7.19.

בחודש אוגוסט תיפתח  תערוכה נוספת של צעירי חצרים שתקרא "בכורי צעירים" המוקדשת לפרוייקטים של סטודנטים לאורך השנים במקצועות שונים ומגוונים.

רינה בן סימון, רכזת דור צעיר, חצרים