דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

עכשיו, כשאפשר טיפה להתרווח ולקחת אוויר לקראת משחקי חצי גמר אליפות התיכוניים, זה זמן טוב לסיכום מהלך העונה שלנו עד כה, ולהסתכלות קדימה לשלב הבא.

השנה שובצנו לבית קשה עם קבוצות "מבואות עירון", "רבין" תל מונד ו"תיכון חדש" תל אביב. סיימנו את הבית עם שלושה הפסדים ושלושה ניצחונות, כולל ניצחון גדול, 1-3, על תל מונד, והפסדים מתסכלים ל"מבואות עירון". אבל, הרגשתי שאנחנו משתפרים ממשחק למשחק ומוסיפים לעצמנו אלמנטים חשובים כחסימה והגנה, ככל שהעונה מתפתחת.

סיימנו את שלב הבית במקום השלישי. הגרלת רבע הגמר הציבה אותנו למול הקבוצה החזקה מעין החורש, "מעיין שחר", שסיימה במקום את שלב הבנים במקום השני בבית המקביל, והקשתה מאד על גלילי כפ"ס החזקה שסיימה בראשות הבית.

שלב רבע הגמר מתקיים בשיטת שני משחקים (בית וחוץ) ויש חשיבות גדולה לכל מערכה. את המשחק הראשון אירחנו באולם הבית שלנו בקיבוץ שובל עם הקהל המסור שלנו שהחריש אוזניים כהרגלו, והופך כל משחק בית לחגיגה ספורטיבית וחינוכית מדהימה.

במשחק עצום שלנו, לאחר הפסד במערכה הראשונה, התעלו החבר'ה והצלחנו לגבור על מעיין 1-3. יצאנו למשחק הגומלין עם מקדמה משמעותית. בעין החורש התקבלנו באולם מלא באוהדי הקבוצה הירידה. במערכה הראשונה במשחק הבנים שלנו כאילו יצאו מלוע תותח והתפוצצו עם כדורעף בוגר ואיכותי וכך ניצחו בקלות. עכשיו חסרה לנו מערכה נוספת כדי להבטיח העפלה לשלב חצי הגמר. אבל, את המערכה השנייה אנחנו מתחילים עם טעויות רבות ולא מצליחים להיכנס לקצב המשחק הרגיל שלנו, ומפסידים.

מערכה שלישית, המתח בעיצומו. שתי הקבוצות לא מצליחות ליצור יתרון כמעט עד סוף המערכה. בתוצאה 17-16 לנו, אנחנו מצליחים לייצר כמה נקודות טובות שגורמות לבריחה שלנו וניצחון במערכה ובמפגש כולו. הנצחון במערכה השלישית מאפשר לי בהמשך המשחק, במערכות הרביעית והחמישית (אותן הפסדנו) לשתף את כל המחליפים שלנו שיהיו חלק פעיל בחוויה.

בסיום המשחק שמחה אדירה שלנו עם מעט הקהל שליווה אותנו לעין החורש, בחזרה מהמשחק עוצרים לחגוג במסעדה.

שלב חצי הגמר בו נשחק למול גלילי כפ"ס נקבע לתחילת פברואר. המשחק הראשון יתקיים ב-2.2.2020 ומשחק הגומלין יתקיים ב-9.2.2020. נבוא למשחקים צנועים כהרגלנו ונעשה את המקסימום לעבור גם אותם.

הקבוצה שתזכה באליפות תייצג את ישראל באליפות העולם לתיכונים שתתקיים בברזיל בסוף השנה.

תמיר בן עזרא, מאמן קבוצת הכדורעף "מבואות הנגב"