מוקד המועצה: 08-6257900

ביקור הרמטכ"ל לקראת מעבר צה"ל לנגב

ראשי הרשויות בדרום נפגשו היום עם הרמטכ"ל לקראת מעבר צה"ל לנגב * ראש מועצת בני שמעון: "המעבר יביא לחיזוקו של הנגב, מדובר על פעולה בעלת חשיבות לאומית וערכית"

היום, יום שלישי, 7.7.2020, ביקר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי בליווי ראש אגף התכנון, אלוף תומר בר, מפקד יחידת לוט"ם, תת-אלוף עומר דגן, מפקד יחידה 8200, תת-אלוף א' ומפקדים נוספים, במספר בסיסים בדרום הארץ וכן קיים מפגש עם ראשי מועצות לקראת המשך המעבר לנגב של יחידות צה"ל כחלק משיח מתמשך בנושאי בטחון, הגנה ועורף וכן מחויבות ושותפות לפיתוח הנגב. במפגש השתתפו ראש המועצה האזורית בני שמעון ניר זמיר, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ, ראש עיריית דימונה בני ביטון, ראש עיריית ערד ניסן בן חמו, ראש מועצת להבים יוסי ניסן, ראש מועצת ירוחם טל אוחנה, ראש מועצת עומר פיני בדש וראש מועצת מיתר שמעון מזוז.

ניר זמיר, ראש המועצה: "אני מברך את הרמטכ"ל, שר הביטחון והממשלה על קידום העברת צה"ל לנגב והקמת קריית המודיעין בליקית. אלו פעולות בעלות חשיבות לאומית אשר יתרמו רבות לחיזוק הדרום והנגב, תוך מימוש חזונו של בן גוריון. הושקעו כבר סכומי עתק בתכנון, פיתוח והכנות לקראת המעבר. מדובר על צעד בעל רבדים חברתיים וכלכליים משמעותיים שיביאו לפריחה עצומה ולגישור על פערים דמוגרפיים בין המרכז לדרום. שנים מדברים על אפשרויות להצמחתו של הנגב, לחיזוקו על ידי אוכלוסייה בעלת אוריינטציה טכנולוגית, השקעה מסיבית בחינוך, יצירת מקומות עבודה לואו-טק והיי-טק, גיוון אוכלוסייה והעצמת אנשי הדרום.  במעבר צה"ל דרומה כל התחומים האלו יקבלו דחיפה חיובית משמעותית, היא שתהפוך את הנגב לבירת הטכנולוגיה והתעשייה"