דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

"ההנהגה במועצה השכילה להטמיע את הקהילתיות לתוך החינוך הקולקטיבי" אמר רם זהבי, מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך בסיום ביקור בן 3 שעות שערכה ועדת פרס החינוך היישובי של משרד החינוך, ביום שלישי, 21.1.2020. הוועדה, בראשה עומדת גילה נגר, המשנה למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, באה כדי לבחון את מועמדותה של המועצה לפרס היוקרתי.

במשך 3 שעות הציגו אנשי החינוך במועצה את מערכת החינוך, החל מגן הילדים, דרך בתי הספר היסודיים, בית הספר התיכון, החינוך החברתי, תנועות הנוער ותוכניות השותפות השונות עם הרשויות השכנות ובמיוחד עם הרשויות הבדואיות, כמו גם טיפול ומענים לילדים עם צרכים מיוחדים.

"לנוכח הכפלת האוכלוסיה במועצה  השכילה הנהגת המועצה לשמר את החינוך הציבורי ולהטמיע את ערכיה, תוך נתינת מקום להתרעננות ולהתחדשות" הוסיף זהבי. "יש למועצה קו מנהיגותי המאפשר לצמוח מבלי לערער את המסורת הקיימת כבר. ראיתי כאן מנהיגות עם אחריות שעושה עבודה עדינה של חזון, עבודת צוות, ענווה ודיאלוג. מצאתי כאן מערכת שגם משמרת וגם מתרעננת. יש כאן דגם לאומי שהמדינה כולה צריכה ויכולה ללמוד ממנה. בהצדעה גדולה ובהערכה רבה קיבלתי את המועמדות שלכם לפרס".

גילה נגר, יו"ר הוועדה: "ניר זמיר, כראש המועצה ואמיר ברזילי, כמנהל אגף החינוך, מובילים את המערכת בנעימות ובצניעות. לאורך היום הצלחתם להראות מערכת חינוך שיודעת גם לאחד וגם לייחד. מצאתי כאן צוותים מחוייבים מאד, מענה לילדים עם צרכים מיוחדים, שיתופיות רבה, שילוב של ההורים ואמון שלהם בכם וגם תשומת לב רבה לאסתטיקה ויופי נעים לעין במידתיות.

היכולת שלכם להשתמש בסביבה היא מדהימה. הסיפור של מרכז ג'ו אלון הוא מרתק ואני שמחה שהוא חוזר לפעילות. כוכבי המדבר זה אתגר מדהים. כיוון להצלחה שיכול להשפיע על כל האוכלוסיה. זה מסר מדהים. התרגשתי גם מהרב יובל משומריה שעמד בלב הקיבוץ ודיבר על המאחד. השכלתכם להכיל את אנשי שומריה ולתת להם מקום והזדמנות.

האזור בו אתם נמצאים מחייב להכיל את הסביבה ואצלכם זה חלק בלתי נפרד מהחיים. הביקור היום היה חוויה מרשימה מאד. נהניתי מאד וכך גם שאר חברי הוועדה. תודה על האכסניה האסתטית והמרשימה. תודה לכל המנהלים, המורים וצוותי החינוך".