מוקד המועצה: 08-6257900

בביה"ס "מבואות הנגב" שבקיבוץ שובל. הביקור נפתח בסקירה כללית של סיגל מורן, ראשת המועצה, על המועצה על השונות בין הקהילות המרכיבות אותה: דתיים, חילוניים, קיבוצים ומושבים ועל קירבת המועצה ליישובים בדואים. סיגל ציינה כי המועצה מנסה לתת מענה למגוון האוכלוסיות, משיתוף הפעולה בהקמת ביה"ס "כוכבי המדבר", ביה"ס למנהיגות במגזר הבדואי ועד להקמת כפר לנערות חרדיות. אלי פרץ, מנהל ביה"ס "מבואות הנגב", דיבר על האתגרים הניצבים בפני ביה"ס לאור גדילת האוכלוסייה והגידול בשונות ולאחר מכן התקיים דיון על שיתוף הפעולה בין "עדנים", ביה"ס לחינוך מיוחד לבין "מבואות הנגב", שני בתי הספר העתידים לחלוק קמפוס משותף.

בהמשך הביקור התקיים מפגש מרתק עם תלמידים מפרויקטים חברתיים שונים, ביניהם, הצמחת תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שהוקמה בשיתוף פעולה בין בני נוער משומריה ומהקיבוצים השונים, המפתחת מקום לדיאלוג משמעותי בין נוער ממגזרים שונים. לאחר מכן, התקיים סיור במגמת הנדסת תוכנה שם הוצגו פרויקט הרובוטיקה, הדפסה בתלת מימד וכן סקירה על עתיד המגמה. משם המשיכו חברי המטה לביקור בחממה ונחשפו ללימודי חקר באמצעות רחפנים, המסייעים בהאבקת צמחים. לקינוח הגיע המטה לראות את הקמפוס החדש בשלבי בנייתו.

ד"ר בני פישר סיכם ואמר כי ביה"ס "מבואות הנגב" הוא מודל לחיקוי בארץ ובדרום בפרט והדגיש את החשיבות בהעמקה והידוק הקשרים עם המנהל ההתיישבותי כשבבסיסי התפיסות החינוכיות ראייה הוליסטית וראיית האחר.