דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שני, 19.10.2020, נפגשה קבוצת הורים לילדים על הרצף האוטיסטי עם ניר זמיר, ראש המועצה בבקשה להקים בית לחיים, בית לדיירים על הרצף האוטיסטי בתפקוד נמוך, בבית קמה.

לילך מנשה, תושבת בית קמה ואמא לילדה עם צרכים מיוחדים: "לפני כשנתיים התחלנו לחשוב על מקום לילדים שלנו בעתיד והתחלנו לגלגל את הרעיון. נפגשנו עם ניר, ראש המועצה, וקיבלנו את ברכת הדרך, ביקרנו במקומות בארץ שהרימו בית דומה והתחלנו לשתף את הקהילה. חשוב להבין שבעצם התחלנו כחולמים בלי להבין מה קורה ולמדנו תוך כדי. התחלנו בשיח עם הקהילה, דרך מפגשים וחוגי בית, לתאר מה החלום שלנו ומה החזון שלנו. זכינו להמון תמיכה והצעות לעזור ולסייע, בשלב הסופי נייחל לאישור הקהילה בהצבעה. נפגשנו גם עם מוסדות הקהילה כדי לקבל את אישורם ולהחליט איפה יוקם הבית ואנחנו עומדים בפתחו של שלב נוסף שהוא שלב שבשבילו אנחנו זקוקים למועצה – העבודה מול גופי המדינה".

בפגישה השתתף גם שי שלו, מנכ"ל "שלו שירותי שיקום", המפעילה בתים לאנשים עם צרכים מיוחדים: "הקמנו בית כזה בקיבוץ מזרע. הקהילה שם קיבלה את הדיירים בחום רב. מביקורים בבית ופעילויות עם הילדים ועד הנגשה של הבריכה ואלמנטים אחרים בקיבוץ לטובת הדיירים של הבית".

עדית אטינגר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים: "היוזמה באה מכם, מבית קמה ויש לכך משמעות מאד גדולה. יהיו גם חששות והתנגדויות מצד הקהילה, והם לגיטימיים, אבל אני בטוחה שבית קמה, כקהילה, תרוויח ממקום כזה אם היא תדע לחבק ולקלוט את הדיירים ולא רק להכיל בית כזה ביישוב. זה מסע ארוך, לכם ולנו, אבל חלומות מתגשמים אם לא נוותר ולא ניכנע למהמורות שבדרך".

ניר זמיר: "הרעיון מרשים מאד וקיבלתם את ברכת הדרך. בית כזה הוא המשך מתבקש לרצף השירותים המוקמים במועצה- גני התקשורת, כיתות התקשורת ובית הספר לחינוך מיוחד שפתחנו השנה. אני גאה בקהילת בית קמה שקיבלה את הרעיון. המועצה תתמוך ותלווה את הקמת הבית. נסייע לכם בפנייה למוסדות הממשלה ובמאמצים לגייס כספים להקמת הבית ולהפעלתו השוטפת.