מוקד המועצה: 08-6257900

בני גנץ, שר הבטחון, נפגש עם ראשי רשויות בנגב בליקית

ניר זמיר, ראש המועצה, וראשי רשויות נוספים בנגב. נפגשו היום, יום שני, 6.7.2020, עם שר הבטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ באתר הבנייה הצפוי של מעבר אמ"ן לנגב בליקית. במסגרת הביקור הציג ראש מנהלת מעבר דרומה במשרד הביטחון, איציק כהן, את עיקרי הפרויקט. עוד הגיעו לסיור השר לעניינים אזרחיים וחברתיים במשרד, מיכאל ביטון, מנכ"ל המשרד, אמיר אשל, וראש מחלקת מעבר אמ"ן לנגב.

ניר זמיר: "זהו רגע היסטורי לנגב ולמדינה. פרוייקט לאומי המהווה מימוש חזונו של בן גוריון. מעבר בסיסי צה"ל לנגב יביא לפריחה גדולה באזור ויתרום רבות לתעסוקה, לכלכלה ולחינוך. כבר היום הנגב משמש כבית חם לקהילות המצויינות שחיות בו, שישמחו לקבל אליהן את אנשי הצבא שיבחרו לקבוע כאן את ביתן. אני מודה לכל המעורבים בדבר ובראשם לשר הבטחון, בני גנץ, שקידם את התוכנית עם כניסתו לתפקיד".

שר הביטחון, בני גנץ: "צה"ל, כולל הרמטכ"ל וראש אמ"ן ששוחחתי עימם, אני וכל מערכת הביטחון, רואים בנגב את המקום הנכון להתפתח בו. זהו פרויקט ראשון במעלה לביטחון הלאומי ולנגב כולו ברוח חזון בן גוריון. לצורך כך אנחנו רותמים כבר היום את כל הגורמים בממשלה בכדי להביא את המעטפת האזרחית והתשתיתית, ובראש ובראשונה פתרון תחבורתי הולם ותמיכה וקידום של התשתית האנושית שמגיעה לכאן כחלק מהביטחון הלאומי."

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון: "כשר במשרד הביטחון אני מחויב להשפיע על קידום השלב האחרון במעבר הבסיסים לנגב. בחודשים הקרובים נידרש לבנות מעטפת משלימה של פתרונות תחבורה ופיתוח עבור ההון האנושי של בני הנגב ושל מי שיבוא להתיישב בכל הקהילות הנפלאות שבנגב".

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ': ״אני שמח ומודה לשר הביטחון, בני גנץ, על ההחלטה. אני רואה בזה רגע היסטורי שהופך את באר שבע והנגב לאחד ממרכזי הידע והטכנולוגיה המובילים והמתקדמים בעולם".