דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

בני שמעון ובן גוריון פועלים ביחד לקידום הנגב

ביום שלישי, 23.6.2020, התקיימה פגישה בין ניר זמיר, ראש המועצה ומשה פאול, מנכ"ל אזור התעסוקה "עידן הנגב" ובין דני בלומברג, סגן נשיא אוניברסיטת בן גוריון לפיתוח וניקול הוד, מנהלת קרן מיראז' שעסקה בשיתוף פעולה עתידי בין שלושת הגופים לקידום הנגב.

"אנחנו מייצרים פה שפה חדשה – השפה הישראלית במקום שבו החברות השונות המתגוררות בנגב, יהודים ובדואים, חקלאים ותושבי העיר – נפגשים. האתגר שלנו הוא חיבור האוכלוסיות השונות בנגב לחיים טובים יותר לכולם" אמר משה פאול. "אנחנו חייבים למצוא עוגנים אמיתיים שיגרמו לאנשים לבוא ולגור כאן, בנגב. אם באזור התעסוקה הזה יהיו 2 מיליון מ"ר מניבים זה יהיה שינוי עצום לאזור כולו, אבל כדי לייצר הזדמנויות אנחנו צריכים שיתופי פעולה"

"בניית המאסה הקריטית של הידע והפיתוח בבאר שבע היא שלב מכריע בתהליך ומשם תהיה זליגה לשאר האזור" אמר דני בלומברג. "סביב האוניברסיטה יהיו רק חברות מו"פ שיזדקקו לאזורי תעשיה שיוכלו לקום כאן".

ניר זמיר: "אתם מובילים את נושא החדשנות ואנחנו נשמח לשתף איתכם פעולה. שם המשחק הוא חיבורים ואני פועל ללא הרף כדי לייצר אותם. זהו תהליך לא פשוט ואנחנו נשמח על הקשר עם האוניברסיטה וקרן מיראז'. התפקיד שלי הוא לרתום את הרשויות האחרות והתפקיד שלך להביא את האקדמיה".