מוקד המועצה: 08-6257900

תושבות ותושבי בני שמעון,

בה' באייר תש"ח, כשדוד בן גוריון הכריז על הקמת המדינה, ארבעה מיישובי בני שמעון – שובל, משמר הנגב, נבטים וחצרים – כבר היו על הקרקע והחלו במשימה האינסופית של הפרחת השממה ופיתוח הנגב.

קיבוצים ומושבים נוספים הוקמו בשנות החמישים, ומשימת יישוב הנגב ממשיכה, במלוא כוחה, גם היום, עם משפחות חדשות שמגיעות מדי שנה ליישובי המועצה כדי לבנות בהם את ביתן, ולגדל את ילדיהן, אליהם התווספו השנה 44 תינוקות חדשים.

סיפור שבעים ושתיים שנותיה של המדינה – על הקושי והמכאוב שהביאו איתן, אבל גם על עוז הרוח והפסגות שהיו בהן, הוא גם סיפורו של כל אחד מיישובינו. עלייה וקליטה, מלחמות ופעולות טרור, תקופות של שפל ושל גאות. צמיחת החקלאות הישראלית, התעשייה, וההיי-טק הישראלי – מיוצגים כולם בכבוד בעשייה של תושבינו, ויישובינו, לאורך שנות קיומה של המדינה.

זה עתה הסתיים יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. יום זיכרון שהיה השנה קשה אף יותר, בוודאי למשפחות. המעבר החד בין צאת יום הזיכרון לכניסתו של יום העצמאות, מזכיר לנו היטב את מחירה של אותה עצמאות. את מחירה של החירות.

השנה, לצערי, קשה לדבר על עצמאות. משבר הקורונה מכרסם בעצמאותנו כבני אדם, מטיל עלינו מגבלות, סוגר אותנו בבתים. קיווינו שביום העצמאות יהיה המשבר מאחורינו, אבל, לצערי, הקורונה עדיין כאן – וכפי הנראה תישאר איתנו למשך זמן רב.

במהלך שנותינו כאן נתקלנו באינספור אתגרים, ויכולנו להם. זהו אמנם משבר מסוג חדש, לא מוכר, מאתגר מאוד, וחובק עולם, אך אני משוכנע שגם ממנו נצא מחוזקים.

אני רוצה להצדיע לכם, תושבות ותושבים יקרים, על הניהול הבוטח, השמירה על ההנחיות (ועל החיים), ובעיקר – על רוח הערבות ההדדית שאתם מפגינים. יש לכם סיבה אמיתית להרגיש גאווה רבה בערב חג עצמאות זה.

בשבעים ושתיים שנותיה בנתה מדינת ישראל חברה, כלכלה וצבא מפוארים, פיתחה חקלאות, מדע ואקדמיה ברמה הגבוהה בעולם, יצרה תרבות מגוונת ועשירה, הובילה בתחומים רבים, ועשתה כל זאת טוב יותר ממדינות רבות, ותיקות ומבוססות ממנה.

יום העצמאות הוא הזדמנות טובה להגיד על כך תודה. ואת הדרוש תיקון, עוד נתקן.

חג עצמאות שמח בני שמעון!

ניר זמיר,

ראש המועצה