דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

שני דיונים כלכליים חשובים התקיימו ביום שני, 17.8.2020, במתכונת זום מועצה: כנס כלכלי לרכזי ורכזות משק ביישובים שעסק בפיתוח כלכלי ביישובים וועדת היגוי של מעברים נגב צפוני, ארגון העוסק בסיוע בפיתוח חוסן כלכלי-קהילתי במגזר הכפרי והמשותף למועצות האזוריות בני שמעון, יואב ושער הנגב, עסק בתושבים.

בכנס רכזי היישובים, אשר אורגן על ידי אלון קוברסקי מאגף היישובים ואיתי זידנברג, מנהל אגף היישובים, שמעו משתתפי הכנס 3 הרצאות: נבו יצקר, מרכז אזורי מחוז נגב במשרד החקלאות דיבר על האפשרות להאריך בעלות על קרקע זמנית מ-3 שנים ל-21 שנים, זוהר בר-סיני ויקיר כהן מחברת רי-גרין, הציגו אפשרויות שונות בהשקעה באנרגיה סולארית ביישובים ואודי נתן, רכז גיוס משאבים במועצה הסביר על גיוס משאבים וכיצד יכולים היישובים להיעזר במועצה לצורך זה.

ניר זמיר, ראש המועצה אמר בפתיחת כנס רכזי היישובים: "אנחנו רוצים לסייע לכם, היישובים גם בפיתוח הכלכלי. המועצה יכולה לסייע בכל הקשור לעבודה מול רשויות המדינה, מול השכנים, לסייע בחיבור עם יזמים, האקדמיה או מפעלים.

בוועדת ההיגוי של מעברים נגב צפוני עסקו בשאלה כיצד ניתן לסייע לעסקים הקטנים, היזמים והמובטלים לעבור את תקופה הקורונה. ניר זמיר: "המקום בו מעברים יכולים לסייע הוא לעסקים הקטנים ולשכירים שאיבדו את מקום עבודתם על ידי סיוע בהכשרות שיווק וניהול לבעלי עסקים והכשרות והשמות לשכירים.  אבטלה זה דבר נורא. לא טוב שאדם ישב לבד בבית מובטל גם אם הוא מקבל דמי אבטלה. צריך לראות איך יודעים שזה קורה, איך מגיעים אליו, איך מדברים איתו ואיך מחזירים אותו למעגל העבודה והפרנסה.