דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

שנת 2018 הסתיימה ובשלהי שנה זו נכנסו לתפקידם שלושה ראשי רשויות חדשים המרכיבים יחד את השותפות בפארק התעסוקה עידן הנגב. נושאים רבים עליהם ללמוד לצד כהונתם כראשי רשויות ויישובים, ואחריות ניהולית כבדה להמשך הצלחת עידן הנגב.

אני מוצא חובה נעימה להודות לראשי הרשויות היוצאים ולברך את הנכנסים בברכת הצלחה.

מבחינתכם היזמים אין סיבה לשינוי כלשהו והקשר ממשיך להתקיים בינכם ישירות לצוות הניהול של עידן הנגב. ליו"ר החברה החל מינואר 2019 מונה מר יוסי ניסן ראש מועצת להבים.

עדכונים נוספים:

  • בשנה זו מספר מפעלים החלו לייצר ורבים אחרים ממשיכים בבניית מפעליהם. קשיים בהון חוזר ובאשראי לבנייה מכבידים על היזמים לסיים את מחויבותם לבנייה בפרק הזמן עליו הם חתומים בהסכמי הפיתוח ולכן בין היתר חלים עיכובים בלוחות הזמנים לאכלוס המפעלים. אנו מחויבים להמשיך וללוות אתכם היזמים גם בימים אלה.
  • במסגרת פעולות להחזרת מגרשים שבהם לא בוצעה בנייה בתקופת החוזה מול רשות מקרקעי ישראל, חזרו בחודשים האחרונים מספר מגרשים למאגר וכבר שובצו בהם מפעלים הממתינים זמן ניכר וכאלה שכבר עברו את ועדת האיתור הפנימית שלנו. מגרש אחד מבין מגרשים אלו יצא למכרז של רמ"י מתוך ההסכמות בין משרד הכלכלה לרשות על שיווק חלק מהמגרשים במכרז ולא בפטור ממכרז. ניתן לצפות בפרטי המכרז בקישור הזה. כ-30 מפעלים ממשיכים את הבנייה, חלקם באופן נמרץ חלקם קצת פחות ואנו מלווים בנייה זו במטרה לסייע ככל הנדרש על מנת לקדם מפעלים להתחיל ולייצר.
  • שני המפעלים, סודהסטרים וקרגל, קידמו יצור חשמל באמצעות פנלים פוטו וולטאים על הגגות העצומים שלהם. קרגל על שטח מלא של הגג כ-48 אלף מ"ר (ניתן לצפות בסרטון הנחת הפנלים על גג המפעל בקישור הזה) ואילו סודהסטרים על החלק שאושר להם ע"י רשות החשמל.
  • מזכיר כי גם הגז הטבעי כבר זורם בצינור ההולכה וכל מפעל שיגיע להסדר מול מחלק הגז יוכל להתחבר אליו.
  • גם בניית בית עידן הנגב מתקדמת לקראת סוף הבנייה ותחילת אכלוס.

  • הבית, שהינו אחד הבתים המרכזיים בעידן הנגב וייעודו קידום תעשייה בראשית דרכה, יכיל גם את משרדי עידן הנגב, אודיטוריום, כיתות לימוד וגופים שונים המקדמים תעשייה כמו מכון הארי טריגובוף שמקים אצלנו את מרכז סוויץ' לקידום יזמויות, יזמים  בתחילת דרכם, חברת מעוף שמקימה את מרכז העסקים לחברה הבדואית וגופים אחרים. לא למותר לציין כי ישנם עדיין שטחים להשכרה עבור מפעלי תעשייה בגדלים שונים ומפעלים מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים.
  • שלב נוסף בפיתוח הנופי והסדרת המדרכות התבצע לאחרונה וניתן לראות איך האזור כולו מתפתח וצומח.

  • תכנית שינויי התב"ע למבנה הביטחון (תחנת משטרה) נכנסה להפקדה ואני מקווה כי כבר בעתיד הקרוב יקדמו במשטרה את התכנון המפורט לקראת היתר הבנייה.
  • גם תכנית האונה הדרומית הופקדה בוועדה המחוזית לקראת קידום פיתוח האונה הדרומית. רק נזכיר שהיא גדולה פי שניים מהאונה הצפונית המפותחת כיום ותעמיד את אזה"ת כולו על שטח של כ-4500 דונם.

עד כאן להפעם, אני מאחל לכולם שנה אזרחית חדשה ונפלאה מלאה בעשייה.

בברכה,

משה פאול
מנכ"ל עידן הנגב