מוקד המועצה: 08-6257900

 

"בזכות העשייה המשמעותית שלכם, בראשותה של הנהגה משמעותית, אתם יוצרים כאן חברה טובה יותר" אמרה מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בנאום מהלב שנשאה בטכס הנחת אבן הפינה של בית הספר "מבואות הנגב" בקיבוץ שובל, אשר התקיים היום, יום שלישי, 31/5/2016. כהן קיבלה סקירה מקיפה על הפעילות החינוכית והחברתית בבית הספר "מבואות הנגב" ושמעה את שבחיו של דני פריזדה, מנכ"ל כפר הנוער "עדנים" לחינוך מיוחד, על נכונות מנהיגי ותושבי המועצה לשלב בקירבם את חניכי כפר הנוער. את תשואות התלמידים קיבלו ההרכבים המוסיקליים של בית הספר, "371" ו"הדוד משה", שהופיעו במהלך הטכס והבטחתו של אלי פרץ, מנהל בית הספר, לקפיטריה יפה וטעימה יותר.

בטכס מרגש, במעמד מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, ראשת המועצה האזורית בני שמעון, סיגל מורן ומנהל בית הספר "מבואות הנגב", אלי פרץ, הונחה היום אבן הפינה לקמפוס החינוכי החדש של המועצה האזורית בני שמעון,  בקיבוץ שובל.  "הבאתי נאום מודפס, מוכן מראש, אבל הוא הפך לא רלבנטי לאור הדברים שאני רואה כאן היום" פתחה כהן את נאומה. " את הרוח והנשמה היתירה של המקום הזה אפשר לראות בעשייה החינוכית המתקיימת כאן, בחדשנות החינוכית, בתרומת התלמידים לחברה, בשילוב החינוך המיוחד והגימלאים במסגרת הקמפוס החדש. בשילוב החברה הבדואית במסגרת בית הספר "כוכבי המדבר" למנהיגות בדואית. במשרד החינוך פועלים לקידום למידה משמעותית לתלמידים ואתם מבצעים עשייה חינוכית משמעותית, בהנהגתה של מנהיגות משמעותית וכך יוצרים חברה טובה יותר".

הקמת קמפוס "מבואות הנגב" הוא הפרויקט הגדול ביותר שידעה המועצה האזורית בני שמעון עד היום, פרויקט שיסתכם בסופו של דבר בהשקעה של כ-100 מיליון ₪. כשלוש שנים של חשיבה ותכנון קדמו להגעתם של הטרקטורים לשטח. החל מגיבוש החזון, הפרוגראמה החינוכית, תהליך בחירת המתכננים  ועד לשלבי התכנון המפורט וניהול העבודות בשטח.

"הנחת אבן הפינה מרגשת אותי במיוחד" הוסיפה סיגל. "אין זה עוד פרויקט בינוי גדול ושאפתני או הכרח כתוצאה מהגידול הדמוגרפי, אלא הוצאה מהכוח אל הפועל של רעיון, דרך חשיבה ואופן התנהלות. לפני 70 שנה בדיוק, חלוצים ציונים הקימו בין לילה את י"א הנקודות ברחבי הנגב. חזונם ופעולתם היו רוח ציונית המאמינה בדרכה, רוח של עשייה, של עבודת אדמה, של יצירתיות. רוח הרואה למרחוק, מביאה חיים ומים אל המדבר ומקרבת בין שכנים קרובים ורחוקים. זוהי אותה הרוח שאנו מבקשים שתוסיף לנשב במבואות הנגב ולאורה אנו מבקשים לחנך את הנוער שלנו".

בקמפוס החדש ייבנה בית ספר עדנים לחינוך מיוחד שיפעל לצידו ובשיתוף פעולה עם "מבואות הנגב". "כפר עדנים כבר מזמן הפך לחלק מאיתנו, והתלמידים מעדנים הם מקור גאווה עבורנו" אמרה מורן. "הקמת בית הספר לחינוך מיוחד כחלק מהקמפוס הינה ביטוי לתפיסת העולם שלנו, המקבלת ומאמינה באדם באשר הוא אדם . מאמינה שבכל אחד ואחת מאתנו יש את החלק הייחודי האחר שלו, ושהאחר, הוא חלק מאתנו. כך אנו רואים את המרחב החינוכי שלנו, תופסים את קהילת המועצה שלנו ואת המרחב בו אנו חיים, וכך היינו רוצים לראות את המדינה שלנו".

קמפוס מבואות הנגב עתיד להפוך למרכז המועצה האזורית בני שמעון ויכלול את 2 בתי הספר, את ה"הבית הירוק", מרכז ומוקד משיכה למחקרים ולחוקרים בתחום החקלאות , אמפיתאטרון, אודיטוריום ובהמשך גם מרכז היום לגיל השלישי שיוקם בסמוך.

את הטכס, בהפקתה של יפית סביר, רכזת החינוך החברתי בבית הספר, הינחו בר יהב, יו"ר מועצת התלמידים וזואי לוי, נציגת מועצת התלמידים והשתתפו בו ההרכבים המוסיקליים של בית הספר "מבואות הנגב", "372" ו"הדוד משה".