דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

התרגשות גדולה אחזה בשומריה ביום חמישי, 27.6.2019, כשתושבי היישוב ואורחים רבים הגיעו לטקס הנחת אבן הפינה לבניית קריית ישיבת שומריה לצעירים, הפועלת מזה כעשור בשומריה. "יש לנו משימה משותפת: אנחנו רוצים להכיר אותכם ואנחנו רוצים שאתם תכירו אותנו" אמר ניר זמיר, ראש המועצה. "אנחנו צריכים לחפש את המשותף ולא את המפריד. ביחד אפשר להגיע רחוק יותר ולעשות זאת מבלי לוותר על ייחוד של כל אחד והמשימה שלנו היא להראות שזה אפשרי".

"המשיח עומד בשער" אמר בחיוך הרב נתנאל ראובן, ראש ישיבת שומרייה. "ניר זמיר, תושב להב, מקים ישיבה בשומריה והכל נעשה בידידות ובצורה עימה. יו"ר החטייבה להתיישבות, גאל גרינוולד הוסיף: "ההתיישבות הין חיבור בין קהילות. תודה לכם שאתם מאפשרים לנו זאת".

"זהו דור של גדולה" אמר הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בת אל שהיה תלמידו של הרב משה צבי נריה שלאור משנתו פועלת ישיבת שומרייה. "זהו דור שבו יש אתגרים גדולים למאמינים אבל לכן גם האמונה גדולה יותר ונובעת מבפנים, מהאמת הפנימית. "בדור הזה ובמקום הזה, ועל ידיכם, בני תורה צומחים והדרום, הנגב, מתמלא בתורה" אמר נחום נריה, בנו של הרב נריה וראש ישיבת תורה מציון.