דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

לאחר הפסקה ארוכה התחדש ביום שלישי, 13.10.2020, פורום הבינוי הקהילתי של המועצה בו משתתפים מנהלי קהילות והאגודות הקהילתיות מיישובי המועצה. הפורום נועד להכשרה ולימוד עמיתים וחיבור בין מנהלי הקהילות השונות.

את המפגש הראשון פתח ניר זמיר, ראש המועצה: "המצב האידיאלי של השלטון הדו רוחבי הוא מועצה חזקה ויישובים חזקים בעלי הנהגות מקומיות חזקות. תפקיד המועצה הוא להתאים את הפתרונות והתשובות לכל אחד מהיישובים שלנו בהתאם לצרכים ולרצונות שלו. לכל יישוב ימונה מלווה באגף היישובים שיהיה הכתובת שלכם במועצה שמחברת ומקשרת בין הדברים.

היישובים צריכים לתכנן קדימה: לנהל את קצב הצמיחה הדמוגרפית ולהתאים לזה את התשתיות הדרושות: את מתקני הספורט, החינוך החברתי, המועדונים הקהילתיים והכלכלה המקומית. יחד עם זאת, העולם משתנה במהירות, גם ללא קשר לקורונה ואנחנו צריכים לדעת לשלב שני וקטורים מתנגשים: מחשבה על המחר ועל חדשנות, מצד אחד והכנת תוכניות לעתיד, מהצד השני.

המועצה לוקחת אחריות גם על התחום העסקי והכלכלי במועצה ולא רק על הרווחה, החינוך והשירותים המוניציפליים. מינינו מלווה כלכלי ליישובים באגף היישובים, חידשנו את פורום מנכ"לי המפעלים ויצרנו תכנית אסטרטגית לחברה הכלכלית. רשות שאינה עצמאית כלכלית, ותלויה במדינה, לא יכולה לממש את הרצונות והצרכים ואני עוסק רבות בפיתוח הכלכלי של המועצה ובחברות הכלכליות של המועצה שאמורות בשנים הבאות להניב כספים איתם נוכל לסייע לקהילות".