מוקד המועצה: 08-6257900

התנהלות עם חיות מחמד בימי קורונה

נכון להיום אין עדות לכך שכלב, חתול או חיית מחמד אחרת יכולים להעביר את נגיף הקורונה לבני אדם.

הנגיף מופץ בעיקר ברסס טיפות הנוצרות כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש או מדבר, ודרך ההגנה הטובה ביותר היא שטיפת ידיים במים ובסבון באופן יסודי ובתדירות גבוהה.

לאחר כל מגע עם בעלי חיים כדאי לשטוף את הידיים היטב.

אדם נגוע בנגיף הקורונה צריך לבודד את עצמו גם מבעלי החיים שברשותו, במידה וסובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה מומלץ לא לטפל בבעל החיים, ואם חייבים לבוא במגע עם בעלי החיים במצב זה יש לעטות מסכת פה-אף ולהקפיד על רחיצת ידיים .

במידה ונדרשת להישאר בבידוד בית, אסור לך לצאת לטיול עם הכלב.  את משימת הטיפול בבעלי החיים יש להטיל על בן משפחה אחר/חברים/קהילה.

מאחר וניתן להתייחס לפרוות הכלב כ"משטח" שיכול לשאת עליו את הווירוס לזמן שאינו מוגדר עדיין, המלצתנו היא לקלח היטב כלב שנלקח מאדם חולה קורונה או שנמצא בבידוד, לפני שמסתובבים עמו בציבור.

חשוב שהאדם שמוציא את הכלב לטיול יקפיד להשתמש בכפפות חד פעמיות וישטוף ידיים לאחר הטיול

בתרחיש של סגר כולל, משרד הבריאות מבטיח שמכולות וסופרמרקטים יישארו פתוחים. בתקנות לשעת חירום  2020 הוגדרו החנויות לממכר מזון לבע"ח והווטרינרים ככאלה שיוכלו להמשיך ולהפעיל את המרפאות והחנויות.

במצב בו תוגבל התנועה יש לאתר חנויות לבעלי חיים שעושות משלוחים לאזורך, וכן וטרינר מטפל שנמצא קרוב אליך למקרה חירום.

מומלץ לשים על קולר הכלב/החתול תג שעליו שמך ומספר הטלפון, בעיקר למצב בו אדם אחר יוציא את כלבך לטיול ואז הסיכוי שהכלב יברח גדול יותר

אפשר לרשום בטוש עמיד על הקולר עצמו או להצמיד אליו דסקית, שבהם יירשמו הפרטים הבאים: שמות הבעלים, כתובת ומספרי טלפון רלבנטיים. כמובן, בנוסף לסימון בשבב אלקטרוני כחוק, שמאפשר לאתר את בעליו על פי השבב.

ההמלצה למאכילי חתולים היא להתארגן בתורנויות ולהאכיל בקרבת הבית/השכונה.

בברכה,

 השירות הווטרינרי מועצה אזורית בני שמעון