דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

אנחנו מוצפים כל הזמן בהודעות מסוגים שונים במדיות השונות. את רובן אנחנו מדפדפים הלאה כי הזמן קצר, וההודעות מרובות. לפעמים, מגיעה אלינו הודעה שנוגעת בנו, מוציאה אותנו מאזור הנוחות שלנו ומפעילה אותנו. כך קרה לדיקלה יהב, תושבת להב ומורה ב"מבואות הנגב".

"לפני כשבוע קיבלתי הודעת ווטסאפ בה נאמר שחדר המתנות של סורוקה התרוקן לחלוטין. מי שמע בכלל על חדר מתנות בבית חולים? אני מכירה את חדר הדובונים של בית החולים, אליו מתרימים בכל שנה תלמידי שכבה ח' מ"מבואות הנגב" עשרות דובונים עבור ילדים בסיכון בסיכון שמתאשפזים בבית החולים בעקבות חוויות רגשיות קשות" מספרת דקלה.

"התקשרתי מיד למספר הטלפון בתחתית ההודעה ודיברתי עם אור-לי ברשי זמיר, שהקימה את חדר המתנות ומפעילה אותו יחד עם צוות מתנדבים" מספרת דקלה. "באותו הרגע החלטתי שהחדר חייב להתמלא בהקדם. ידעתי שזאת משימה פשוטה, כי אני מכירה את האנשים בקבוצות הווטסאפ שלי ואת הלב הרחב של כולם, והיה לי ברור שבמהירות נצליח להשלים את המשימה, וכך היה. זה התחיל עם שקד, בתה של כרמית נוחם, מורה ב"מבואות הנגב", שגייסה במהירות 1,200 שקלים במכירת מגנטים שהכינה, המשיך עם נועה שמריהו, גם היא מורה ב"מבואות הנגב", שביחד עם ילדיה, ירדן, שקמה, סער, עוז ויעלה, אספה כסף רב ממכירת קפקייקס ומתנות במשמר הנגב. בקיבוץ להב נסרגו מתנות מקסימות מצמר על ידי דליה אנג'ל והונח בכלבו ארגז לאיסוף מתנות, שעלה עד מהרה על גדותיו, ועוד כאלו וכאלו יוזמות קטנות שהובילו בסופו של שבוע למילויו מחדש של חדר המתנות".

אתמול, ביום חמישי, 22.10.2020, הועברו המתנות לסורוקה. חדר המתנות נראה היום כמו חלומו של כל ילד, בריא, חולה או נטוש.

דקלה: "זו חוויה אמיתית לראות את הלב החם של הקהילות סביבנו. תודה לכל התורמים והנרתמים לסייע. אני מאמינה שיהיו יוזמות כאלו בעתיד.

אז אם יש לכם מתנה שאתם לא צריכים, תזכרו שיש מי שישמח לקבלה. העבירו אליי את המתנות הללו ואני מבטיחה להעביר את כולן לחדר המתנות. דקלה: 052-8015781