דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

אתם בני 60+ ומרגישים בנוח עם העולם הדיגיטלי?

אנחנו צריכים אתכם, הוותיקים שיודעים לעבוד עם ישומי מחשב וסמארטפון להתנדבות כחונכים דיגיטליים לוותיקים .

מרכז אפ 60+ נגב מערבי – מרכז הכוונה וצמיחה לוותיקים בשיתוף יחידות ההתנדבות ברשויות המקומיות בנגב המערבי מזמינים אתכם לקחת חלק בקורס בתחום ובהתנדבות אחריו עם וותיקים – גם אצלנו בבני שמעון.

לפרטים נוספים והרשמה לתוכנית ההתנדבות:
אפ 60 + נגב מערבי, מרכז הכוונה וצמיחה לאזרחים ותיקים

טלפון 073-7054011 או הרשמו כאן >> https://tinyurl.com/yxw98rhb

או אצל מיכל עובדיה, רכזת ההתנדבות בני שמעון 050-6223580, michalo@bns.org.il

 

 

פרויקט חונכים דיגיטליים

מחקרים מראים כי אוריינות דיגיטלית הינה אחת ממנבאי החוסן להזדקנות מיטבית. גורם מנבא רוחבי אשר משפיע על כל קבוצות מדדי הזקנה.

במרכז אפ 60+ קיימנו כ260 שיחות הכרות אישיות, העברנו שאלונים ומיפינו צרכים ומתוך כך עולה כי קיים צורך ללמוד ולהעמיק בכלים הדיגיטליים השונים ולתרגל ידע קיים. הצורך גם עלה ממשתתפים בקורס יישומי מחשב בסיס כצורך בתרגול נוסף להטמעת הידע.

מתוך ניסיוננו והכרותינו עם למידת מבוגרים, הבנו שלמידה פרטנית, או בקבוצות קטנות, יכולה לדייק את אותו הצורך ובכך לתרום ולסייע בהטמעת הידע.

 משבר הקורונה העמיק את הרצון בידע ובמסוגלות בשימוש בכלים דיגיטליים אצל קהל היעד של המרכז. כיום, השימוש בכלים דיגיטליים אינה נתפסת כרשות, אלא כהכרח. אך לא כול אחד או אחת מרגיש\ה בנוח עם העולם הדיגיטלי, ולעיתים עולם זה נתפס כזר ומאיים, מה שמהווה מחסום רציני. האפשרות לתרגל באופן אישי אחד על אחד, עם מתנדב בן אותו שכבת גיל, מקלה על הלמידה ועל שבירת המחסום, ומעוררת השראה כי "אפשר בכל גיל".

מטרת התוכנית

  • קידום האוריינות הדיגיטלית לאזרחים ותיקים
  • עידוד התנדבות של אזרחים ותיקים

יעדים

הקמת מערך התנדבות של בני 60+ עם אוריינטציה דיגיטלית שיחנכו ויסייעו בכלים דיגיטליים , אחת לשבוע או יותר, תושבים בני 60 + מהנגב המערבי אצלנו במרכזי אפ 60 + או בחדר שיוקצה לטובת הנושא במועצות האזוריות ,דרך תמיכה מרחוק או בכל מודל סיוע גמיש אחר שיותאם לצרכי התושבים ולאפשרויות ההפעלה במועצות האזוריות.