דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900
ילדות וילדים יקרים,
בני ובנות נוער,
צוות החינוך, התמיכה והניהול בבתי הספר כולם,
תמה שנת הלימודים תשפ"א, ואיזו שנה זו היתה.
חשבנו ששנה מוזרה יותר מתש"פ לא יכולה להיות – עם הקורונה, הלימודים מרחוק, הסגרים והמסכות – וקיבלנו תשפ"א מוזרה לא פחות, ומאתגרת אפילו יותר.
גלי תחלואה, שוב סגרים, לימודים מרחוק וקפסולות, חיסונים, חזרה לשגרה, מצב חירום לא פשוט, חזרה מלאה לשגרה ופתאום שוב – ממש לפני הסוף, עוד פעם מסכות ואיום הקורונה חוזר ומרים את ראשו.
תלמידות ותלמידים שלנו – אל מול כל אי היציבות הזאת, ובתוך כל הסערות, הדבר היציב ביותר היה אתם!
לאחר השנתיים האלה אפשר לומר בביטחון – אין שום אתגר שיזרקו עליכם, ושלא תוכלו לו. הלכידות החברתית, ההישגים בלימודים, הפעילות למען החלש והשונה, הפעילות הלא-פורמלית, העזרה ההדדית – כל אלה המשיכו לאורך השנתיים המאתגרות הללו, וביתר שאת.
אני גאה בכם. בכל אחת ואחד מכם. אני חושב שאתם בהחלט יכולים גם להיות גאים בעצמכם. צלחתם את אחת התקופות המורכבות ביותר בתולדות מערכת החינוך בישראל, ועשיתם זאת בצורה מעוררת השראה.
נכון, לתקופה כזאת ישנן גם השפעות לא טובות ותופעות שיש לתת עליהן את הדעת ותשומת הלב הראויה, וכך נעשה. נתמוך היכן ובמי שצריך, נצמצם פערים, נחזיר לתלם את מי שקצת אבדה לו דרכו.
אבל אני מאמין שמול החוסן שהפגנתם לאורך השנה האחרונה, אין אתגר שיוכל לעמוד בפניכם.
צאו לחופש הגדול, סעו לטייל, לכו לים, לבריכה, קחו בקיץ הזה זמן לבלות בגדול. מגיע לכם.
ומילה אחרונה לבוגרים שלנו – המתגייסים, היוצאים לשנת שירות או למכינה הקדם-צבאית. אם תביאו את מה שהצגתם כאן, אצלנו, גם להגנת המדינה – ההגנה הצבאית וההגנה החברתית, האזרחית – אז אני מרגיש בטוח שכולנו כאן בידיים טובות מאוד.
בתקווה לשנת תשפ"ב שגרתית ומשעממת ככל האפשר.
חופשה נעימה לכולכם,
ניר