דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ביום רביעי, 5.6.2019, נפגשו נציגי כמה מהמפעלים הגדולים באזור, העוסקים בתחומי הפלסטיק או תחומים קרובים בחדר הישיבות במפעל נטפים בקיבוץ חצרים כדי לדון בהקמת חממת יזמות אזורית לחדשנות בתחום הפלסטיק במטרה להפוך את האזור למוביל חדשנות בענף זה. בפגישה השתתפו גם משה פורת, יזם חממות טכנולוגיות וחדשנות, קרינה רובינשטיין מהרשות לחדשנות במשרד המדען הראשי ושגיא לנגר מגבעות בר כנציג אוניברסיטת בן גוריון. "אנחנו רוצים ליצור שיתוף פעולה במרחב הנגב ובתוך סקטורים שונים לרווחת כל תושבי הנגב" אמר ניר זמיר, ראש המועצה. "שיתוף פעולה בציר שבין התעשייה והקהילה כשהישיבה היום נועדה לצורך הקמת חממה לחדשנות בתחום הפלסטיקה.

"גם במרכז הארץ אין ריכוז כזה של ידע ויכולת כמו שיש סביב השולחן הזה" אמר משה פורת. "הקול הקורא שפירסמה הרשות לחדשנות להקמת החממה הוא סוג של הזדמנות" אמר שגיא. "והאוניברסיטה רוצה להיות חלק מהדבר הזה. יש שני מפתחות חשובים כדי לזכות בקול הקורא: שותפות רחבה בין הקהילה, אותה מייצגת המועצה, האקדמיה, אותה מייצגת אוניברסיטת בן גוריון והתעשייה וצריך להגדיר היטב מהם תהליכי החדשנות אותם אנחנו רוציים לנהל".

"יש כאן מפעלי ענק עם יכולות אדירות וערך מוסף גדול בחיבור ביניהן ובסיוע שהן יכולים לתת לחברות סטארט אפ ויש שיתוף פעולה עם האוניברסיטה" סיכום ניר. "נשמח לצרף כמה שיותר מפעלים ויזמים, כולל יזמים בדואים מדהימים שאנחנו מכירים. יש כאן חזון רחב לטובת תושבי הנגב ואנחנו נוביל את ההתקדמות ונרכז את החומר הדרוש להגשה לרשות לחדשנות".