דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

בשמחה והתרגשות עד דמעות, למרות הפורום המצומצם, בגלל מגבלות הקורונה, ביום חמישי, 12.11.2020, נחנך בית הכנסת בקיבוץ בית קמה והוכנס לתוכו ספר תורה.

באירוע המרגש נכחו הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל. הרב יעקב אביטן, שר הדתות. הרב גבי קדוש, רב המועצה. ניר זמיר, ראש המועצה. הרב שלמה רענן, ראש ארגון איילת השחר, סיגל מורן, ראשת המועצה הקודמת. נציגי המשפחות התורמות, משפחת דיין מסאו פאולו, שתרמה לבניית בית הכנסת ומשפחת אידלס, שתרמה את ספר התורה.

הרב גבי קדוש אחרי שברך את ברכת שהחיינו והגיענו לזמן הזה אמר: "בית הכנסת פתוח לכל, בית הכנסת יהווה סמל לסובלנות, הקשבה וראיית האחר והשונה. מאידך בית הכנסת יהווה גורם מאחד ומחבר לכולנו! אירוע מיוחד זה מתאים לסלוגן המיוחד של המועצה: 'קהילה של קהילות'".

ניר זמיר ציין את חנוכתו של בית הכנסת בבית קמה, קיבוץ שהוקם על ידי תנועת השומר הצעיר כאירוע מיוחד ושיבח את יכולת הקבלה והשיח בין חברי הקהילה שהביאו להקמתו של בית הכנסת תוך הקשבה וכבוד הדדי.

שר הדתות והרב הראשי ציינו לחיוב את השתתפותה של המועצה בשליש מעלות הקמת בית הכנסת ואת איכותם ורמתם הגבוהה של שירותי הדת הניתנים על ידה.