מוקד המועצה: 08-6257900

המורות לחינוך גופני בביה"ס היסודיים במועצה לא מוותרות על מסורת מוצלחת. ביום שני, כ"ב באייר, 7.5.18, התארחו בביה"ס "ניצני הנגב" שבבית קמה, בתי הספר היסודיים במועצת בני שמעון: "נווה במדבר" מחצרים, "יובלי הנגב" מגבעות בר ו"עצמונה" משומריה. במפגש זה השתתפו בנות מכיתות ד'-ה' ומטרתו הייתה העצמת הספורט הנשי תוך שיתוף פעולה ברוח ספורטיבית וללא תחרות. אירוע זה הוא רק אחד משיתופי הפעולה בין בתי הספר היסודיים של בני שמעון.

בשנה שעברה התקיים בפעם הראשונה מפגש להעצמת הספורט הנשי בו השתתפו בתי הספר "נווה במדבר", "יובלי הנגב" ו"ניצני הנגב". בזכות המורים לחינוך גופני: דורית דמרי, הדס אלדבח, ימית כליף , נירית סימון, אודי זיקרי ומוריה עוזי, המשיכה המסורת להעצמת הספורט הנשי לבנות כיתות ד'-ה' והפעם יחד עם בנות בית הספר "עצמונה" בשומריה. השנה היו שותפות ליום זה כ-120 בנות.

המפגש היה בסימן 70 שנה למדינה: הבנות רקדו כמו פעם ושיחקו במשחקי שכונה של פעם. המפגש החל בריקודי עם בתוך אולם הספורט. הבנות רקדו ממיטב ריקודי המעגל, ואף למדו ריקוד חדש לצלילי "אני ישראלי", שנכתב לכבוד 70 שנה למדינה. המראה היה מרהיב!

לאחר הפסקה קצרה, חולקו הבנות לשתי קבוצות: כדורגל וכדורסל. במשך שעה וחצי היו שותפות לאימון ולמשחק. את אימון הכדורגל העבירה מור אפריים, שחקנית כדורגל מהליגה הלאומית. את אימון הכדורסל העבירו דורית דמרי ונירית סימון. הפעילות המשותפת המשיכה בשני משחקים מקבילים של מחניים.

במהלך האימונים והמשחקים הבנות היו בקבוצות מעורבות, כך שנרקמו קשרים וחברויות מבתי הספר השונים.

פעילות מרגשת במיוחד הייתה כאשר הבנות שיחקו יחד, משחקים של פעם: 5 אבנים, תיפסוני, חבל, גומי, עמודו, ים יבשה, טלפון שבור ודג מלוח.

בסופו של היום: נהנו הבנות מ"ניצני הנגב", "יובלי הנגב" ו"נווה במדבר" מהרצאה מרתקת שאותה העבירה מור אפריים, כאשר המסר העיקרי שלה: "תאהבו משהו, תרדפו אחריו, תשקיעו תשקיעו תשקיעו, תאמינו בעצמכן, תשאפו הכי גבוה שאפשר…ותגשימו חלום ואת עצמכן"

תודות רבות ליוסי טוביאנה, מנהל מחלקת הספורט, על ההתגייסות והתמיכה הכלכלית ביום זה: הסעות, חולצות, בבקבוקי המים וחטיפי האנרגיה. תודה מיוחדת לאוסי מוריץ, מנהלת בית הספר "ניצני הנגב" ולדורית דמרי, מורה לחינוך גופני, על האירוח באותו יום, הארגון והתכנון.

תודה למור אפריים, על ההירתמות ועל כך שפינתה יום, ותרמה מכישרונה בהעברת אימון ומשחק כדורגל, ויותר מכך, העבירה מסר חשוב בשיחתה עם הבנות.

תודות למורות החינוך הגופני שממשיכות בשיתופי פעולה ובהעצמת הספורט ככלל והנשי בפרט.

מחכות כבר לשנה הבאה להמשיך יחד את המסורת!

 

מדווחת: נירית סימון, רכזת חינוך גופני, ביה"ס "נווה במדבר"