דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

יחידת השיטור המועצתית: אוכפים בשטחיחידת השיטור המועצתית, הראשונה בישראל, אשר נחנכה ביום שלישי, 31.5.2022, בטקס מיוחד בהשתתפות  עומר בר-לב, השר לבטחון פנים וקובי שבתאי, מפכ"ל המשטרה החלה החודש בעבודתה. היחידה עוסקת באכיפת החוק ושמירה על הסדר הציבורי בשטחים החקלאיים ובשטחי המסחר ברחבי המועצה. היחידה מורכבת משבעה שוטרים וארבעה פקחים שעברו הסמכה מיוחדת לתפקידם.

ההחלטה על הקמת יחידות השיטור המועצתיות התקבלה מתוך רצון לתת מענה לייעול האכיפה והפיקוח במרחב הכפרי לאור עלייה בעבירות אלימות במרחב והצורך להתמודד עם עבירות פשיעה במרחב ולהגברת הבטחון האישי של התושבים.

היחידה החדשה עוסקת בפעילות כנגד עברייני רכוש וסדר ציבורי במרחבים החקלאיים הנרחבים במועצה ופועלת לשמירה על הסדר הציבורי, כמו נהיגה פרועה וחנייה במקומות אסורים בשטחי המסחר והשטחים הציבוריים של המועצה. לשוטרי ופקחי היחידה יש את הסמכות לתת דו"חות וקנסות למפירי הסדר הציבורי במטרה להפוך את המרחב הציבורי של כולנו למקום מסודר ובטוח יותר.

יחידת השיטור המועצתית: אוכפים בשטחמערך האכיפה המועצתי מורכב מכוח של שוטרים ופקחים מסייעים אשר פועלים במרחב המוניציפאלי של הרשות המקומית, לצורך הרתעה, מניעה ואכיפה בתחום עבירות איכות חיים, במטרה להגביר במידה ניכרת את תחושת הביטחון האישי של התושבים במטרה ליצור יצירת סביבת חיים מוגנת ואיכותית המספקת רמה גבוהה של ביטחון אישי וקהילתי במרחב המוניציפאלי.

מדיניות האכיפה הכוללת וסדר העדיפות של היחידה ברמה המועצתית נקבעים על ידי ראש הראשות בתיאום עם המשרד לביטחון הפנים, משטרת ישראל, מנהלת השיטור הארצית, נציגי ציבור ומנהלי אגפים רלוונטיים במועצה.

דוגמאות לתחומי עיסוק מרכזיים:

  • פשיעה סביבתית, השלכת פסולת ופסדים בשטחים פתוחים, שריפת פסולת.
  • נסיעה פרועה של כלי שטח בשטחים הפתוחים תוך סיכון אוכלוסייה ופגיעה בשדות ובטבע.
  • פשיעה חקלאית, גניבות חקלאיות של ציוד ויבול והשחתתם.
  • ונדליזם בכבישים, נסיעה פרועה ומסוכנת, הטרדת נהגים.ות והפחדתם.ן.
  • מפגעי בעלי חיים גדולים המשוטטים בכבישים (גמלים, סוסים ופרות).
  • שמירת חוק וסדר במתחמים המסחריים בתחנות הדלק במועצה.
  • מפגעים שנוצרים מטיפול לא תקין של משתכנים הבונים ביישובים בפסולת הבניין.
  • מניעת הצתות או רשלנות באש ביערות.