דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שישי, 12.4.2019, התקיים יריד האביב בקיבוץ כרמים, יריד מקומי שהוקם והופעל על ידי הקהילה ובהובלת בני הנוער בקיבוץ בהנחיית תמר מילשטיין, חברת הקיבוץ.

היריד שנחנך לראשונה לפני 11 שנים, חזר לפעילות השנה ומתקיים זו הפעם השביעית בקיבוץ כרמים. את היריד הראשון הפיקה תמר מילשטיין, שיזמה את חזרתו גם השנה, יחד עם בני הנוער בקיבוץ אשר תכננו, הפיקו ותפעלו את האירוע בצורה מעוררת השראה. בני הנוער בהובלת תמר נפגשו עם ראש המועצה, ניר זמיר וקיבלו רוח גבית להקמת הפרויקט הקהילתי. בהפעלת היריד לקחו חלק כל תושבי הקיבוץ אשר כל אחד תרם מזמנו ומכישוריו .

היריד כלל כשלושים דוכני מכירה של עסקים מקומיים מהנגב ומבני שמעון בפרט, הפעלות לילדים, הפעלות יצירה, סיור בטרקטור, סדנת יוגה, דוכני אוכל ובית קפה אשר הפעילו בני הנוער, פינות זולה ומופע של דני רובס.

בין המוצרים הייחודיים שנמכרו ביריד היו תכשירים לנשים בהריון של ללי זינגר, חברת כרמים, תכשיטים תוצרת מקומית של האומניות אליה צור, קארין קרוואני ורעות לנדר, יין בתוצרת מקומית של תמיר אברג'יל ושל אלישע מדן, שני יקבים צעירים הפועלים בכרמים, שמן חוחובה מקיבוץ חצרים, סידורי פרחים של גל בלוק מקיבוץ להב ועוד דברים רבים וטובים אחרים.

כיתות ג' ו-ד' מכרו לימונדה, כיתות ה' ו-ו' הפעילו דוכן צילום, שיערות סבתא ופופקורן, כיתות ז' הפעילו מתחם ג'ימבורי לילדים ובני הנוער מכיתה ח' ועד י"ב הפיקו ותפעלו את האירוע כולו.

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "אני שמח שקיבוץ כרמים החזיר אלינו את המסורת הנפלאה של יריד כרמים, אשר מעניק מקום חם ליצירה המקומית ולעסקים המקומיים, מאפשר לבני ובנות הנוער להתנסות בהפקה ובלקיחת אחריות, ומגבש את הקהילה באופן יוצא מן הכלל. נהדר לראות כיצד כל חברי הקיבוץ נרתמו למען הפעלת היריד, כל אחד תרם את חלקו, מכישוריו ומזמנו על מנת שהאירוע הקהילתי הנהדר הזה ייצא לפועל.

צילום: מועצה אזורית בני שמעון, אליאב מייסון