מוקד המועצה: 08-6257900

ביום המעשים הטובים שהתקיים ביום שלישי, 2.4.2019, חילקו משתתפי פרוייקט "רהט ומבואות משלבים זרועות" סוכריות ופתקים עם מסר של אחדות לכל הנכנסים והיוצאים מרהט ושובל. בני הנוער, משני היישובים, שעמדו בכיכר רהט-שובל, כיכר ג'יראן-שכנים, עשו זאת בחדווה רבה והפיצו אהבה ואחדות על הכיכר המהווה עבורנו גשר לדו קיום. בהמשך היום הגענו לגן ילדים ברהט להתנדבות משותפת. בני הנוער רקדו ושרו עם הילדים ושתלו פרחים בחצר המשחקים שלהם.

פרויקט דו קיום ״רהט ומבואות משלבים זרועות״ הוא פרוייקט שהחל לפעול לאחר פסטיבל הידידות שהתקיים לפני  ארבע שנים במפעל סודה סטרים באזור התעסוקה המשותף "עידן הנגב". מאז הפסטיבל חברתי למנהלי החינוך ברהט והחלטנו לקיים מפגשים משותפים בין בני הנוער משני היישובים. דרך הפגנות משותפות של בני הנוער והוריהם גם הובלנו להאצת תהליך בניית הכיכר שבין שובל לרהט.

החזון שלנו לשנה זו הוא להמשיך בקשר רציף בין בני הנוער שמוצאים יותר ויותר מכנים משותפים ביניהם ומדברים בקבוצת וואטסאפ רחבה שנפתחה עבורם גם מעבר לשעות הפעילות במפגשים ביניהם. בנוסף, אנו חותרים לטפח את הכיכר ולהציב שם שלט קבוע עם פסל המסמל אחדות ושכנות טובה ?

דגנית סימן טוב טל, מורה ורכזת חברתית במבואות הנגב