דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ראשי המועצות האזוריות בישיבה בה הוכרזה שביתת אזהרה כנגד החלטות שרי האוצר והחקלאותאתמול, יום רביעי, 21.7.2021, הצבעתי ביחד עם כל ראשי המועצות האזוריות על שביתת אזהרה שתתקיים ביום א' הקרוב, לאות מחאה על רפורמת הייבוא החקלאי שפורסמה על ידי משרדי האוצר והחקלאות.

חקלאי ישראל הם הביטחון האמיתי של מדינת ישראל.
הם מי שמייצרים את המזון הטרי, הבריא והטוב ביותר ודואגים שלכל ילד בישראל יהיו חביתה, פירות וירקות – אוכל על השולחן. אבל הם גם שומרים על הקרקעות של כולנו וההתיישבות הכפרית, שאנחנו חלק ממנה ושמייצרת את רובה המוחלט של התוצרת החקלאית בישראל – יושבת על גבולותיה של המדינה ממש, מאז ומעולם, ומגינה עליה בגופה, תרתי משמע.

הרפורמה שהוצגה היום על ידי משרדי האוצר והחקלאות, פירושה דה-פקטו חיסולה של החקלאות בישראל, ופגיעה קשה בהתיישבות הכפרית – שהחקלאות היא משענתה העיקרית. רפורמות הן דבר חיובי בעיקרון, אך עליהן להיעשות בדיאלוג ובהדרגה.

אני קורא לשר האוצר אביגדור ליברמן ולשר החקלאות עודד פורר, לחזור בהם מהרפורמה המזיקה הזאת ולחזור ולשבת עם החקלאים. כמו שידעו חקלאי ישראל להתגבר על מכשולים אינספור ופיתחו כאן חקלאות לתפארת בארץ חרבה, כך גם יצליחו למצוא את שביל הזהב לרפורמה מוסכמת.

המועצה האזורית בני שמעון, ככל המועצות האזוריות, שותפה עם החקלאים במאבקם ותצטרף לשביתת האזהרה שהוכרזה ביום א' הקרוב.

החקלאות תנצח!
ניר