מוקד המועצה: 08-6257900

 

בשנה האחרונה יזמתי את "מחוברים", פרוייקט בו שמנו דגש על פעילות קהילתית על ידי שילוב הילדים הצעירים וותיקי המושב, תוך שימת דגש על המשמעויות החינוכיות של התרומה והעזרה לאוכלוסייה המוחלשת והקניית ערכים של נתינה ועזרה לזולת לילדי הגן.

מטרת הפרויקט היא לחבר בין הדור הצעיר למבוגר תוך חוויית למידה מהנה ומשמעותית. בכל ראש חודש יצאנו, ילדי גן דובדבן, למועדון ותיקי יחדיו לחגוג עם ותיקי המושב את ראש החודש והחגים באירוע משותף שכלל ארוחת בוקר חגיגית ופעילות המתאימה לאותו חודש.

בנימה אישית אומר שאין לנו הווה ועתיד בלי עבר, ומבחינתי, הביקורים האלה וחיזוק הקשר בין קהילת הגן למבוגרים ביישוב, הם הלכה למעשה של "והדרת פני זקן״.  המפגשים עם הוותיקים מרגשים מאוד ואני תמיד נהנית לראות את החיוך על פניהם. לעיתים מבוגרים הגיעו עם מצב רוח לא טוב, וכאשר הילדים הגיעו הם התרגשו חייכו ושמחו. "הילדים גורמים לי לאושר" אמרה לי ותיקה בת 75. " תבואו כל יום" אמר ותיק בן 94.

גם הילדים נתרמים מהפעילות המשותפת. הילדים מצפים ומחכים למפגשים עם הוותיקים, מכינים להם ציורים, עוגה, משלוח מנות והכל בשמחה ובאהבה. במהלך המפגש הילדים מכבדים את הוותיקים ומשתדלים לא להרעיש לידם, מספרים להם חוויות מהגן ומקשיבים לסיפורים של הקשישים, מציירים איתם, ועוד ועוד.

לסיכום, הפעילות במהלך הפרויקט הייתה מעצימה וערכית. הילדים והוותיקים נהנו ממנה מאוד, ואף אנו, הצוות החינוכי, נהנינו וזכינו לראות את התרומה הרבה לכל המשתתפים.

ליטל מרום, גננת גן דובדבן, מושב ברוש