דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תושבים יקרים שלום,

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" (שלום חנוך).

 

פרולוג: תמונת מצב

קורונה במועצה: 15-20 חולים פעילים (משתנה מעט מידי יום) וכ-120 מבודדים.

תמונה ארצית: מתקרבים לרף 3,000 המאומתים ליום, מקדם הדבקה גבוה, מדאיג מאד.

הנחיות והגבלות: סגירת המשק מתבצעת בפיגור רב לאחר החמרת התחלואה.

*   *   *

מערכה ראשונה: חיסונים

החיסון בפתח. כשיגיע תורכם – לכו להתחסן ללא היסוס. חיכינו לזה. לכל המתלבטים, נקיים הרצאה זום בנושא ביום ב', 18.12.2020, בעוד שבוע וחצי בשעות הערב. הפרטים יפורסמו.

בינתיים, חשוב מאד שהחיסון לא יקרין עלינו חוסר הבנה של הסיכון וחוסר משמעת. אלה ימים מסוכנים, עם גל שלישי בעיצומו, משק פתוח וחינוך פועל. יהיה חבל מאד לשלם את המחיר רגע לפני סוף המלחמה, בקרב הגדול האחרון. אנא הישמרו.

*   *   *

מערכה שניה: בדיקות

לבדיקות ערך רב בגילוי תחלואה וקטיעה מוקדמת של שרשרות ההדבקה.

ישנו ביקוש רב ביישובי המועצה לניידת הדיגום המדלגת. לניידת השפעה רבה על היקף הנבדקים בבדיקות סקר, וכמובן, על זמינות ונוחות השירות למי שנדרש להיבדק בעקבות חשיפה או בידוד. ביום שני הקרוב תשוב אלינו הניידת. מיקום ושעות הפעילות יפורסמו לאחר שיקבעו סופית. בואו להיבדק, זה חשוב !

*   *   *

 

מערכה שלישית: הנחיות

אנו מנסים כל העת לאזן בין שגרת הפעילות במועצה וביישובים לתמונת המצב המשתנה. חשוב להבין שאין סיבה לשתק את שגרת יומנו כעת, אלא לנהוג באחריות. הנחת העבודה היא שהציבור בבני שמעון הוא ציבור שומר חוק, אחראי ומבין עניין, וכי כולם עושים כל מאמץ כדי לעמוד בהנחיות ולא רק לדבר עליהן. תושבי בני שמעון – אנחנו סומכים עליכם.

*   *   * 

אפילוג: אי ירוק

לצד אירועי קורונה לא פשוטים המטופלים ביישובי המועצה מידי שבוע, כל יישובי המועצה ירוקים לאורך זמן. יש לכך השפעה חיובית מאד על השגרה שלנו.  בשבוע הבא חוזרים בתי הספר. רק יחד, בגילוי אחריות וערבות הדדית, נמשיך ונצליח. על רקע גשמי הברכה וצבע הגבעות המשתנה,  בואו נישאר ירוקים.

*   *   *

 

שבת שלום ובריאות לכולם,

ניר זמיר, ראש המועצה

פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה