מוקד המועצה: 08-6257900

מליאת המועצה – יולי 2020

מליאת המועצה לחודש יולי, שהתקיימה ביום ראשון, 12.7.2020, נערכה שוב בזום, לאור העלייה בתחלואת הקורונה לאחרונה.

חברי המליאה שמעו סקירה של דו"ח הביקורת לשנת 2019 מפיה של נירית שרייבר, מבקרת המועצה. שרייבר, העוזבת בסוף החודש את המועצה לאחר 12 שנים בתפקיד בחרה לבחון בדו"ח האחרון שלה את תהליך קבלת עובדים חדשים, שחרור כספים ממשרדי ממשלה, הקשר בין החברה הכלכלית והמועצה לאחר כניסת שותף חיצוני לדודאים והאצלת סמכויות ליישובים. ניר זמיר, ראש המועצה, אמר שהוא מקבל את המלצות הביקורת והוא פועל ליישומם.

ניר: "אנחנו נפרדים מנירית בצער רב ובהרבה רגשות תודה אחרי שהביעה את רצונה לצאת לדרך חדשה. נירית הוכיחה שמבקר יכול לעשות את עבודתו נאמנה, לטובת שיפור והתקדמות הארגון, ולעשות זאת ברוח טובה, בנחמדות, לטובת הארגון ולא במטרה לפגוע. תמיד בחיוך, תמיד בשקט, אבל גם בלי לעשות ויתורים. בהצלחה בדרך החדשה!" נירית: "יש לנו מועצה טובה, עם עובדים נאמנים וטובים. שימרו עליה. תודה רבה על שיתוף הפעולה עם כל מנהלי האגפים והמחלקות ועם ועדת הביקורת של המועצה".

חברי המליאה קיבלו דיווח על הדו"חות הכספיים לשנת 2019 של חברות הבת של המועצה: חכ"ל דודאים, חשמל ירוק, קרן בני שמעון, עידן הנגב, ועמותת התיירות שקמה בשור. ניר בר דוד, מנכ"ל החברה הכלכלית דודאים, סקר את תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2020, את התקדמות הקמת מפעל המיון ואת נתוני כמויות ההטמנה של סוגי הפסולת השונים.

בישיבה אושרו הלוואות בנקאיות לשני ישובים לצורך השלמת מקורות מימון לפרויקטים המתבצעים בימים אלה. עוד אישרה המליאה קבלת הלוואה של כ-4 מיליון שקלים ממפעל הפיס לצורך הקמת גגות סולאריים על בתי הספר במועצה. חברי המליאה אישורו גם את תקציב הוועד המקומי בשומריה ואת רואת החשבון לילך ששון כדירקטור למען הציבור בחכ"ל דודאים. בנוסף לכך אישרו חברי המליאה רכישת רכב למנכ"ל המועצה ואת החלטות ועדת ההשקעות של המועצה.

ניר זמיר, ראש המועצה, עדכן את חברי המליאה כי בשבוע שעבר התקיימו פגישות של שר הבטחון, בני גנץ, והשר לעניינים אזרחיים במשרד הבטחון, מיכאל ביטון, עם ראשי הרשויות בנגב ולמחרת פגישה עם אביב כוכבי, הרמטכ"ל על רקע פרוייקט מעבר צה"ל דרומה. "בפגישות עלתה בעיקר המחוייבות של שר הבטחון והרמטכ"ל למעבר" אמר ניר.

פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה סקר את הערכות המועצה לעלייה בתחלואת הקורונה. "אנחנו עוברים לעבודה בקפסולות ובעבודה מהבית כדי למנוע השבתה של המועצה כולה במקרה של גילוי חולה. אנחנו מפצירים מהתושבים להימנע מלהגיע לבית המועצה ולצרוך את שירותי האתר מרחוק, בטלפון, במייל ובאינטרנט". פלג הוסיף כי המועצה מנסה להיערך לפתיחת שנת הלימודים הבאה בתוך ערפל הקרב. "כדי להתארגן נכון חשוב להבין מה יהיו החלטות הממשלה, אבל עדיין אין על כך מידע".