דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

סיכום מליאת המועצה מינואר 2020 בנושא תקציב המועצה

מליאת המועצה לחודש ינואר 2020 התכנסה ביום ראשון, 19.1.2020 במועדון לחבר בבית קמה ועסקה ברובה באישור תקציב המועצה לשנת 2020.

ניר זמיר, ראש המועצה: "אני מודה לכל עובדי המועצה ומנהלי המחלקות והאגפים על העבודה הקשה והזמן הרב שהשקיעו בהכנת תכנית עבודה המשרתת נכונה את הכיוון אליו תצעד המועצה בשנים הקרובות. בראש ובראשונה, תודה לעובדי אגף הכספים, בניהולה של גזברית המועצה, נטע-לי אביטל, על המקצועיות, הזמינות והאחריות בבניית תקציב המועצה לשנה הבאה וחיבורו לתכניות העבודה".

בסיום הישיבה מסר ניר מספר עדכונים בנושאי חינוך ובראשם מועמדות המועצה לפרס הצטיינות ארצי בתחום החינוך. עדכן ניר את חברי המליאה כי ביום שלישי, 21.1.2020 יגיע צוות ממשרד החינוך לבחון הענקת פרס הצטיינות ארצי למערכת החינוך במועצה. "ביום שלישי, 21.1.2020, יגיע צוות ממשרד החינוך. במשך כמה שעות נציג בפניו מערכת החינוך שלנו. מרשים לראות את כל העשייה המתרחשת אצלנו". בהמשך לכך עדכן ניר כי בית הספר לחינוך מיוחד הנבנה בקמפוס "מבואות הנגב" מיועד להיפתח בספטמבר הקרוב. "לשמחתנו, האגף לחינוך התיישבותי החליט לקחת את בית הספר תחת אחריותו וסוכם לבדוק את האפשרות לשלב בו ילדים על הרצף האוטיסטי, דבר שמספק פתרון למועצה שלנו". עוד עדכן ניר כי "נווה במדבר" קיבל לאחרונה מספר מיגוניות נוספות למקרה חירום.

בשבוע שעבר התכנסה ועדת היגוי לסיכום ההאקתון לאיכות סביבה וקיימות שהתקיים במועצה בחודש שעבר. ניר: "הוועדה החליטה על 2 דברים: תכלול העשייה במועצה בנושאי איכות ושמירת הסביבה וחקלאות כדי שנוכל לראות זאת בראייה רחבה. בנוסף, הוחלט לכמה מספר פרוייקטים שעלו בהאקתון ובראשם יצירת שביל הליכה ואופנישטח בין היישובים, פסטיבל דרום ירוק ופרוייקט מכולות שישתלבו לאורך השביל".

לסיכום עדכן ניר כי אשכול נגב מערבי יתחיל בקרוב לעסוק בפינוי פסולת ברהט וכי עיריית רהט החלה בהפעלת כוח שיטור עירוני. "אני מקווה שבקרוב נראה שיפור במצב" אמר ניר. "אני מתכוון להיפגש בקרוב עם ח"כ מיקי חיימוביץ מ"כחול לבן" כדי לרתום אותה למאבק ואני מתכנן לקיים שולחן עגול נרחב בנושא שיכלול גם את עיריית רהט".

תמונות מישיבת מליאת המועצה: