דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

סיכום מליאת המועצה ממאי 2020 בנושא שגרת הקורונה במועצה

"החזרה לשגרת חירום מבלבלת" אמר ניר זמיר, ראש המועצה, במליאת מועצה וירטואלית שהתקיימה ביום ראשון, 10.5.2020. גם החודש, כמו בחודשים מרץ ואפריל, התקיימה מליאת המועצה בפלטפורמת זום. את הישיבה פתח ניר שהסביר לחברי המליאה את מדיניות המועצה במהלך החזרה לשגרת הקורונה.

"אנחנו מתחילים לחזור לשגרה ברוח התקנות וההוראות. הרציונל שמנחה אותנו הוא לאפשר שחרור בכל מקום שההנחיות מאפשרות זאת ועבודה עם שכל ישר במקומות בהם השטח האפור מאפשר לנו חירות של פרשנות. אנחנו לא פועלים בניגוד להנחיות אבל פועלים על פי השכל הישר".

בנוגע להכנות לשגרת קורונה: "אנחנו נותנים לעצמנו זמן להכנה. החפזון מהשטן. נתנו לעצמנו יום להיערך כשפתחנו את בתי הספר וזה הוכיח את עצמו. בבני שמעון חזרו ללימודים 80% מהתלמידים לעומת 60% מהתלמידים בארצי. החזרה לשגרה עובדת טוב יותר כשנערכים כהלכה, מוודאים שההסעות, הנוהלים והצוותים מוכנים לחזרה, למרות הלחצים הגדולים שלפעמים מופעלים עלינו מחלק מהתושבים".

"אנחנו לא מנסים לחנך את התושבים, אבל אנחנו מנסים לדבר אל ליבם ולומר להם שהקורונה עוד לא נעלמה וחשוב להיזהר, לא להסתכן ולהפעיל את השכל הישר. עדיף לעשות הכל לאט יותר, מסודר יותר וזהיר יותר, אבל בטוח". סיבם ניר.

בהמשך הישיבה פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה, אמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך ונטע-לי אביטל, גזברית המועצה, סקרו בפני חברי המליאה את היערכות המועצה לשגרת הקורונה.

חברי המליאה אישור את תקציבי הוועדים המקומיים של בית קמה, להב, דביר, חצרים, משמר הנגב וכרמים, את הדו"חות הכספיים של מכון רימון וחכ"ל בני שמעון ייזום ופיתוח והחזר של 30% של מהיטלי ההשבחה שניגבו ביישובים השונים לתקציבי הפיתוח היישובים.

בסיום הישיבה אישרו חברי המליאה העברה של 2 מיליון שקלים מכספי מפעל הפיס לצורך שיפוץ המיבנים הישנים בקמפוס "מבואות הנגב" לטובת הקמת מרכז קהילתי לרווחת התושבים בו יפעלו בית חוגים, בית יזמים, מרכז הצעירים ובית שביל הזה"ב. סכום זה היה מיועד לטובת השתתפות בבניית בריכות שחייה בכרמים ובגבעות בר, אך מכיוון שמפעל הפיס עומד בסירובו לסייע במימון בריכות שחייה, אישרו חברי המליאה להעבירו לטובת שיפוץ המיבנים בקמפוס "מבואות הנגב" וכנגדם להעביר את 2 מיליון השקלים שיועדו לכך, ליישובים.

תמונות מישיבת מליאת המועצה: