מוקד המועצה: 08-6257900

מליאת ספטמבר התקיימה ביום ראשון, 7.9.2020, במבנה החדש של ישיבת שומריה בשומריה. את המליאה פתח הרב ראובן נתנאל, ראש הישיבה בדברי תודות: "תודה על הסיוע בהקמת הישיבה הזו. אני שמח להיות חלק מהמועצה הזו. הממשקים שלנו היו תמיד נעימים ומכבדים. כל נקודת מפגש היא מכוננת ומלמדת ומשפיעה עלינו לטובה. תודה לניר ולצוות שלו שנשכבו על הגדר מול משרד החינוך, פתחו דלת אחרי דלת ועזרו לנו לממש את החלום".

אייל פינס, נציג שומריה במליאה הציג את היישוב: "בשנת 2006 הגיעה לכאן קהילת עצמונה, קהילה בת 40 שנה. כיום מתגוררות כ-120 משפחות ביישוב, החברות באגודת הקיבוץ ובאגודה הקהילתית. כ-90 בתהליך של בנייה. עוד 35 משפחות בתהליך של תכנון. יש לנו מערכת חינוך מגילאי המעון ועד לישיבה התיכונית שאנחנו יושבים בה. יש כ-100 ילדים בגני הילדים וכ-100 בני נוער שרובם לומדים בישיבות ובאולפנות מחוץ ליישוב. אנחנו עומדים לקראת סיום בניית בית הכנסת החדש ואולם הספורט ואנחנו מתכננים בניית בריכה"

עידו רובינשטיין מבית קמה ולשעבר מנכ"ל אתר דודאים, התמנה לאחרונה כפרוייקטור לקידום תחום האנרגיות החלופיות במועצה. עידו הציג בפני המליאה תוכנית וחזון לפיתוח התחום: "אנחנו רוצים להתמקד במיחזור ויצירת אנרגיה חלופית ממגוון סוגים, בין השאר לממש את הפוטנציאל הגלום בתחנת לייצור דלק ממתאן הפועלת בדודאים, בהקמת תחנות טעינה חשמליות ומרכזי אספקת אנרגיה ובביצוע פרוייקטים לייעול אנרגטי".

ניר זמיר, ראש המועצה: "קידום תחום האנרגיות החלופיות הוא חלק מההחלטה להיות מועצה ירוקה ומאפשר גם זרוע כלכלית נוספת למועצה. זו השקעה לזמן ארוך עם פוטנציאל רב. אני מודה לניר בר דוד, מנכ"ל דודאים שעסק בכך עד היום ומאחל בהצלחה לעידו".

פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה, דיווח על פתיחת שנת הלימודים והקורונה: שנת הלימודים נפתחה יפה מאד ואני מקבל משובים חיוביים על מתווה הלימודים של המועצה. זה מלחיץ מבחינת התחלואה וגם מבחינת תוכנית הרמזור. אם הייתי יכול לבחור הייתי מעדיף להיות כתום. יש לנו הנחיות התקהלות מאד מקילות בגלל הירוק ואני מודאג שאם נמצה את זה לא נהיה ירוקים במהרה. קיים מתח עדין מאד בין רצון המועצה לשמור על הירוק ובין הרצון לאפשר אירועים ומפגשים".

אסף רוט, נציג דביר במליאה ויו"ר ועדת איכות הסביבה דיווח על פעילות הוועדה בחודשים האחרונים. רוט ציין כי הוועדה מתקשה להקים ועדות איכות סביבה יישוביות וקרא למליאה ולחבריה לסייע בכך באותם יישובים המתקשים בכך.

בהמשך הישיבה אישרה המליאה שמות רחובות בנבטים, את תקציב ביה"ס לחינוך מיוחד "עדני הנגב" שנפתח בתחילת ספטמבר וחוק עזר עירוני לרוכלות שנועד להסדיר את התחום, דבר שיאפשר הצבת דוכני מכירה שונים ביישובים, באישורם ואישור המועצה.