דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

באנר חדשות סביבה וקיימות

ביום שני, 23.8.2021, התקיים במועצה שולחן עגול נוסף, בראשותו של ניר זמיר, ראש המועצה, לדיון בבעית השלכת פסולת בשטחים הפתוחים במועצה. בדיון השתתפו כל הארגונים, ובעלי התפקידים במועצה שאמונים על הנושא, כדי להמשיך את שיתוף הפעולה למיגור התופעה.
מטעם המועצה השתתפו בדיון אנשי אגף הסביבה ומחלקת הקיימות, שפ"ה, פקחי המועצה, היועצת המשפטית של המועצה ודוברת המועצה. לדיון הצטרפו גם אנשי היחידה למניעת שריפות פסולת ברשות הטבע והגנים, אנשי היחידה הסביבתית המרחבית, משמר הגבול, אשכול נגב מערבי ויחידת האכיפה החדשה של האשכול, וכן אנשי נגב אקולוגיה ודודאים.
ניר זמיר בפגישה: "היחידה הסביבתית שהוקמה לאחרונה על ידי אשכול נגב מערבי ומזרחי הינה בשורה אמיתית לכולנו והשינוי מורגש. עבודתם המאומצת לצד קק"ל, מג"ב בני שמעון, המשטרה הירוקה, יחידת ינש"וף של רט"ג והמשרד להגנת הסביבה שפועלים כבר בשטח החלו לשאת פרי. נמשיך לעבוד יחד על מנת לקדם את הפתרונות והתהליכים שיובילו אותנו אל נגב נקי בו לא משתלם לפרוק משאיות זבל בשטח".
השלכת הפסולת בשטחים הפתוחים של המועצה, ועבריינות פסולת באופן כללי הם אחד הנושאים המטרידים ביותר את תושבי הנגב בכלל ואת תושבי בני שמעון בפרט ולכן בעלי התפקידים במועצה ובראשם ניר זמיר, ראש המועצה, פועלים ללא לאות במטרה להרחיב את מעגלי ההשפעה ולצרף מנהיגים ארציים ומקומיים וארגונים נוספים למאמץ במאבק בהשלכת הפסולת. לכן, השבוע, בנוסף לכינוסו של השולחן העגול הוזמנה גם תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה לביקור במועצה. במוקד הביקור, שהתקיים ביום רביעי, 25.8.2021, עמד נושא עתיד הפסולת והמיחזור והשלכת הפסולת בשטחים הפתוחים ברחבי הנגב.
השרה ביקרה במפעל דולב ובמפעל הפרדת האשפה החדש שנחנך בשעה טובה בשבוע שעבר בדודאים. במהלך הביקור הציג ניר בפני תמר כיצד הפך הנגב לאתר האשפה הפיראטי של המדינה, בעיקר לפסולת בניין, וכיצד בני שמעון, שנמצאת בכניסה לנגב ומשמשת כשער שלו, סופגת את מירב ההשלכות והציג בפניה את הצורך ביצירת אסטרטגיה ארוכת טווח שבמרכזה מודל כלכלי ועסקי שיהפוך את השלכת הפסולת בשטחים הפתוחים ללא כדאית.