מוקד המועצה: 08-6257900

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מלווה ברם זהבי, מנהל מחוז דרום במשרד החינוך ואילונה סקג'ו, מפקחת משרד החינוך על בתי הספר במועצה, הגיעו ביום שישי, 5.7.2019, לביקור בבית הספר "ניצני הנגב" בבית קמה.

ניר זמיר, ראש המועצה ואמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך, סקרו את מערכת החינוך במועצה ואת האתגרים איתם היא מתמודדת. ניר ואמיר ביקשו מאבואב לדאוג למיגון בית הספר "נווה במדבר" בחצרים, לסייע למועצה להתמודד עם העלייה הגדולה של ילדים עם הפרעות התנהגות קשה, מימון הליווי לילדי החינוך המיוחד ובהכרה בתלמוד התורה בשומריה. ניר: "אני לא ישן טוב בלילה בגלל החשש מפני נפילת טיל בבית ספר ישן, ללא מרחבים מוגנים כלל הנמצא במרחק קרוב  לבסיס חיל האוויר בחצרים". אמיר: "כדי שנוכל לשלב את אותם ילדים המאתגרים את מערכת החינוך אנחנו חייבים למצוא דרך להתמודד איתם. בנוסף לכך, אנחנו נדרשים לליווי של כ-30 ילדי החינוך המיוחד לכ-30 מוסדות שונים, חלקם מרוחקים, ולכך יש מחיר תקציבי כבד מאד".

המבקרים סיירו בבית הספר, במרכז החקר החדש ובכיתת ניתן ושמעו הסברים מאוסי מוריץ, מנהלת בית הספר, על שיטות הלימוד ורוח בית הספר. אבואב: "אני רואה בית ספר מפוכח היודע לאזן בין הדברים, בין ידע, מיומנויות ופרטיקה. אני רואה התחדשות ודינמיקה והתלהבות וגם ערכים חברתיים. אני מודה למועצה על מעורבותה הגדולה במערכת החינוך. משרד החינוך רואה צורך בהשקעה בתשתיות ובתכנים הקיימים תוך התחדשות בשיטות, כאשר התקשוב הוא הרגל החסרה שמחברת את הכל"