מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שלישי, 8.9.2020, התקיים מפגש זום של מנהלי הקהילות ביישובים עם ראשי המועצה על רקע תוכנית הרמזור והשפעותיה על המועצה. מנהלי הקהילות שמעו מפיה של רונה פויירינג, רכזת הבריאות במועצה, סקירה על המצב במדינה ועל תוכנית הרמזור.

פלג ניאגו, מנכ"ל המועצה: "להיות רשות ירוקה זה דיסוננס עצום ואחריות גדולה. למקומות קטנים קל מאד להפוך לאדומים במהירות. לאור החמרת התחלואה אם נחגוג את הירוק וננצל את המעטפת הנרחבת שקיבלנו נאבד במהירות את הירוק. הסיטואציה החדשה הרבה יותר מאתגרת מאשר לקבל הנחיות מחמירות ולהבין איך עומדים בהם. על רקע מה שאנחנו רואים במדינה אנחנו צריכים להיות שמרנים. זה מבורך שאנחנו יכולים לפתוח את חדרי האוכל ולקיים אירועים, אבל אנחנו חייבים לעמוד בכל ההנחיות הנלוות והן רבות ומורכבות. יש מעטפת שמאפשרת לנו לעשות זאת, אבל לא בטוח שצריך לנצל את כולה".

ניר זמיר, ראש המועצה: "חשוב שנוכל להמשיך לעבוד ולהתפרנס ולכן מערכות החינוך והחינוך החברתי הופכות להיות קריטיות. כל אירוע הדבקה עשוי לגרור השבתה של עשרות ילדים ומשפחות ואנחנו חייבים לגלות אחריות וערבות הדדית. מצד שני אנשים גם צריכים הפוגות ושמירה על הביחד היישובי. אפשר, וחשוב לקיים מפגשים בקבוצות קטנות, אבל יש להימנע מאירועים המוניים שבהם לא ניתן לעמוד בהנחיות.

אני גאה לומר שיש לנו תושבים מצויינים, אחראיים ומביני עניין ובסך הכל ביישובים שלנו שומרים על משמעת ואני מלא הערכה להם ולהנהגתכם. אני רוצה לאחל לכולם שנה טובה, בריאות, התפתחות, התחדשות והמשך קידום כל הנושאים שאתם ואנחנו עובדים עליהם ביחד, למרות הקשיים שמציבה בפנינו הקורונה".