דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

הורים מורים תלמידים יקרים,

שנת לימודים טובה, פוריה ובריאה! כל הפרטים בטקסט הנגיש בעמוד זהפתחנו בהתרגשות את שנת הלימודים תשפ"ב. זו שנת הלימודים השנייה שתיפתח בצל ההתמודדות עם מגפת הקורונה, אך לשמחתי נראה ששנת הלימודים הנוכחית תאופיין בלמידה ושגרה ככל שניתן עם הקורונה ולצידה.

במהלך השבוע האחרון חילקה המועצה בסיוע הישובים ערכות בדיקה לכ-3500 תלמידים ותלמידות מגן טרום טרום חובה ועד כיתה ט' (ככל שיתקבלו במועצה בדיקות נוספות תורחב החלוקה לכיתה י'). ערכות אלה הם חלק ממערך הגנה שיזם משרד החינוך והבריאות שמטרתו להפחית תחלואה במוסדות החינוך וניתור מוקדם של חולים.
בהמשך תופעל בבתי הספר (ככל ותהיה הסכמת הורים לכך) מודל "כיתה ירוקה" בה במקרה של תחלואה בכיתה הילד החולה יצא לבידוד ויתר הילדים יוכלו להמשיך בשגרת הלמידה תחת בדיקה יומית שתתבצע במשך שבוע ימים.
מערך נוסף הוא "מגן החינוך" בו יבוצעו דגימות בבתי הספר במהלך השנה בניסיון לאתר תחלואה סמויה.

הורים שימו לב: גם מודל "הכיתה הירוקה" וגם "מגן החינוך" דורשים אישור הורים לכן מומלץ כבר היום להיכנס לפורטל ההורים באינטרנט ולאשר ביצוע הבדיקות. הורים שלא יאשרו ביצוע הבדיקות ילדיהם ידרשו לבידוד ולא יוכלו לקחת חלק במיזם.

ליחצו כאן לפורטל הורים אישורי בדיקות (אתר חיצוני)

אבל לא הכל קורונה! ויש גם קצת עדכונים בשורות טובות:
במהלך חופשת הקיץ הופעלו במועצה פעילויות חברתיות רבות לצד הקורונה ששיבשה את התוכניות מעת לעת אך במבט לאחור אני מסתכל בגאווה וסיפוק על העשייה ומבקש להודות למנהלי ומדריכי החינוך החברתי שחרף הקשיים סיפקו לילדים קיץ משגע.

שנת תשפ"ב נפתחת גם בסימן מעבר מעונות היום ממשרד הרווחה לאחריות משרד החינוך. נכון שעדיין לא ידועות כל המשמעויות וסביר שמהלך שכזה ייקח זמן עד שנראה את המשמעויות בשטח אך היום מדינת ישראל הבינה (את מה שאנחנו הבנו מזמן) שחינוך מתחיל מגיל לידה ונמשך לפחות עד גיל 18 ויותר.

שנת הלימודים תשפ"ב נפתחת ובמועצה:
11 מעונות יום עם כ-500 ילדים וילדות
29 גני ילדים בהם 2 גנים מיוחדים לילדים מיוחדים בהם לומדים כ-700 ילדים וילדות.
3 בתי ספר ממלכתיים בהם לומדים כ-1400 ילדים
2 בתי ספר לאוכלוסיה הדתית בשומריה כ-350 ילדים וילדות.
1 תיכון מיוחד עם כ-30 ילדים מפנימית עדנים והסביבה.
1 תיכון מבואות הנגב עם כ-1200 תלמידים.
1 ישיבה לצעירים עם כ-100 חניכים
1 בית ספר למנהיגות בחברה הבדואית עם כ-250 תלמידים

השנה זו השנה ה-5 (מתוך 6) בה נבחר בית הספר מבואות הנגב ברשימת 300 בתי הספר האפקטיביים ביותר בארץ מדד זה שמשכלל מדדים ערכיים חברתיים שונים לצג לימודיים כמו אחוזי בגרות אחוזי יציאה לשנת שרות ושירות משמעותי וכן מדדים ערכי נוספים מוצא את בית הספר פעם אחר פעם כבית ספר מוביל. אך כולנו יודעים כי מדדי הבגרות אינם חזית העשייה הבית ספרית אלא היחס האישי והיכולת לפיתוח אישי בבית הספר ועל כך הכבוד הגדול לעשיה.

גם בתי הספר היסודיים מובילים בתחומם עם פדגוגיה חדשנית, בה הילדים לומדים להעריך את עצמם, לנהל את הזמן למשב האחד את השני ולעבוד בצוות.

גני הילדים שלנו ממשיכים בתהליך המתמשך לחינוך לקיימות ואיכות הסביבה ופדגוגיה מבוססת מקום המתאפיינת ביציאה את הסביבה הקרובה טיול משחק והכרות.

קצרה היריעה מלהכיל את כל העשייה החינוכית המתרחשת במועצה אך אני מבטיח לכולכם כי עננת הקורונה אף כי מדובר בעננה גדולה וכבדת משקל לא עוצרת אותנו מהעשייה החינוכית היום יומית ומהפיתוח.

אני מבקש לאחל לילדים שנת לימודים פורייה וטובה
לצוותים אני מבקש לומר תודה גדולה ולחזק את ידכם בתחילתה ל עוד שנה מורכבת ומאתגרת.
ולכם ההורים אומר כי אתם שולחים את ילדכם לידיים אוהבות ובטוחות שישמרו עליהם וינחילו להם ערכים של כבוד הגינות אהבה וגם קצת קריאה כתבה חשבון.

שנת תשפ"ב טובה וחג שמח לכולם.
אמיר ברזילי
מנהל אגף חינוך