מוקד המועצה: 08-6257900

ביום ראשון, 1.9.2019, פתחו בתי הספר וגני הילדים במועצה את שעריהם לשנת לימודים חדשה. השנה החלו ללמוד בבתי הספר הפועלים במועצה כ-2,600 תלמידים וכ-1,200 ילדים בגני הילדים השונים. ניר זמיר, ראש המועצה, ואמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך, פתחו את שנת הלימודים בברכה שנת לימודים פורייה ב"ניצני הנגב", "יובלי הנגב" וב"מבואות הנגב" ביום ראשון בבוקר, זאת לאחר שביום חמישי, 29.8.2019, השתתפו בטקס פתיחת שנת הלימודים המוקדם בבית הספר "נווה במדבר".

 "אנחנו פותחים את שנת הלימודים במערכת חינוך ששמה לה דגש לייצר מניפת אפשרויות רחבה ככל הניתן כדי לאפשר לכל ילד למצות את הפוטנציאל שלו" אמר ניר בטקסים השונים. "אנחנו מרעננים כל הזמן את שיטות הלימוד עם הפנים קדימה כדי להכין אותכם, התלמידים, לעתיד משתנה. חשובים לנו גם להקנות ערכים לתלמידים שלנו, ואחד החשובים בהם הוא קבלת האחר ולכן אנחנו דואגים לשלב כיתות של חינוך מיוחד, פתחנו גן לחינוך מיוחד ובקרוב ייפתח בית הספר הראשון לחינוך מיוחד הראשון המצוי בשטחו של בית ספר רגיל".

בבית הספר "ניצני הנגב" שבבית קמה פתחו את שנת הלימודים כ-560 תלמידים. בבית הספר "יובלי הנגב" שבגבעות בר החלו השנה ללמוד כ-530 תלמידים וב"נווה במדבר" שבחצרים כ-350 תלמידים. בבית ספר עצמונה לבנות שבשומריה החלו ללמוד כ-150 בנות ובתלמוד התורה שבשומריה כ-200 בנים. ב"מבואות הנגב" החלו את שנת הלימודים כ-1,020 תלמידים, 200 מהם תלמידי שכבה ז', השכבה הגדולה ביותר בתולדות בית הספר.