דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

מתכוננים לחזרה ללימודים

צוותי בתי הספר במועצה עבדו קשה בימים האחרונים כדי להכין את בתי הספר לקראת חזרת תלמידי כיתות א'-ג' וי"א-י"ב לבתי הספר.

בבתי הספר היסודיים יחולקו הכיתות כדי שמספר התלמידים לא יעלה מעל ל-17 תלמידים בכתה, כפי שהנחה משרד החינוך. הילדים ילמדו בכיתות קטנות וללא מגע בין הכיתות והמורים יורשו ללמד עד 4 קבוצות ילדים בלבד, כל זאת במטרה לצמצם למינימום את המפגש בין הילדים. ברחבי בתי הספר ניתלו טבלאות שיבוצים כדי שכל ילד ידע היכן נמצאת כיתתו החדשה ומי המורה המלמדת את אותה כתה. בכיתות ניתלו כרזות צבעוניות עם הסברים והנחיות על ההתנהגות בכתה בתקופת הקורונה בהתאם לגיל הילדים.

על פי הנחיות משרד החינוך התלמידים ילמדו בטורי שולחנות, כדי להגדיל ככל הניתן את המרחק בין התלמידים וייאסר על התלמידים להעביר חפצים ביניהם. בכל כתה ישנם מגבוני חיטוי כדי לסייע לילדים לשמור על רמת ההיגיינה הנדרשת.

כדי להקטין ככל הניתן את המגע בין קבוצות הילדים יצאו הילדים להפסקות על פי שכבות גיל ובאזורים שונים של בית הספר, על פי הכיתות אליהם הם שייכים.

אמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך: "אין לי ספק כי החזרת מערכת החינוך לפעילות היא צעד הכרחי בדרך לחזרת המשק לשגרה. צוותי בתי הספר והמועצה, בשיתוף אתכם, ההורים, נמשיך להקפיד על ההנחיות ונשמור את הקורונה מחוץ למועצה. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכלל התלמידים חזרה קלה ומשמעותית לשגרה".