דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

הבוקר, יום ראשון, 27.12.2020, קיימו ניר זמיר, ראש המועצה, אמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך וקרן אקר, מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי, סיירו במספר בית ספר במועצה, ביניהם "מבואות הנגב", "עדני הנגב" ו"יובלי הנגב", לפני כניסתו של הסגר השלישי. בשעות הצהריים התקיימה פגישת זום עם מנהלי הקהילות ביישובים בה השתתפו בנוסף לניר זמיר, גם בכירי המועצה ומנהלי הקהילות והחינוך החברתי ביישובים.

ניר זמיר: "המטרה שלנו היא להישאר ירוקים עד הסוף. אני מבין שאנשים מתחילים להרגיש חוסר סבלנות ואנחנו ערים לשחיקה הפסיכולוגית הגדולה אצל כולם, מהנוער ועד הבוגרים. כל הכוחות שלנו ערוכים לתת מענה כל הזמן, איפה שנדרש. לגבי מערכת החינוך – אנחנו כבר מנוסים ויודעים שההחלטות משתנות עד לרגע האחרון ואנחנו נערכים לכל תסריט אפשרי".

במהלך הסיור בבתי הספר שמעו ניר, אמיר וקרן סקירה קצרה מפי מנהלי בתי הספר על הלימודים בתקופת הקורונה. אלי פרץ, מנהל "מבואות הנגב": "האתגר המרכזי של התקופה הוא התלמיד הבודד ותפקודו בתקופה זו. בנסיון להגיע לכל התלמידים שברנו את המעגלים הרגילים בין החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי והשפ"ח". מרים אלגרבלי, מנהלת "יובלי הנגב": "כבר נכנסנו לשגרה יציבה ושוב שומטים לנו את השטיח. הלימוד בקפסולות מאפשר למורות להגיע ליותר תלמידים אבל ישנה פגיעה בלכידות החברתית, כתוצאה מהקפסולות ואנחנו כבר משלמים את המחיר על כך.