דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

כ-700 נערות ונערים משכבת י"ב בקיבוצים מכל רחבי הארץ, 50 מהם מבני שמעון, רכבו במהלך חג החנוכה במסגרת מסע האופניים המסורתי של התנועה הקיבוצית, שהתקיים בפעם הראשונה בחבל אילות.

השמיניסטים של המועצה האזורית שלנו, בני שמעון, יצאו בקבוצה משותפת בניצוחם של אריאל (חסי) קראווני, הצוות הלוגיסטי ומדריכי הנעורים, החיבור והגיבוש היה מצוין.

מלבד הדגש על הכרת האזור דרך הגלגלים, עסק המסע, כמדי שנה, בעידוד בני הנוער ליציאה לשנת שירות ועשייה חינוכית-חברתית לטובת המדינה, שירות משמעותי בצה"ל ויציאה לפיקוד וחשיפתם לתנועה הקיבוצית וערכיה.

היום הראשון למסע החל ברכיבה בשביליו המרהיבים של פארק תמנע עם עצירה בעמודי שלמה והוקדש להיכרות עם חבל אילות.

 היום השני נועד לחשיפת בני הנוער לשירות משמעותי בצבא. הי"בניקים דיוושו על אופניהם מעמק ססגון, הנמצא בסמוך לאליפז, ועד קיבוץ יטבתה. בהפסקת הצהריים הגיעו לשוחח עמם חיילים המשרתים באזור וסיפרו להם ביחד ובקבוצות על אופי שירותם ובחירתם להתגייס לתפקיד משמעותי.

יום הרכיבה השלישי הוקדש לעידוד היציאה לשנת י"ג (שנת שירות, תנועות נוער ומכינות קדם-צבאיות). היום התחיל במחנה הלילה ליד מנחת יטבתה והסתיים בשטחים החקלאיים של קיבוץ קטורה. בהפסקת הצהריים התקיימו מעגלי שיח בקבוצות בהנחיית מדריכי הקבוצות ובהשתתפות שינישינים של התנועה הקיבוצית ומבצעי שנת שירות בתנועות הנוער הפועלים באזור.

היום האחרון במסע  הוקדש כולו ללמידה על השירות המשמעותי בצבא וכלל, כמו בשנים עברו, ביקור בבית הספר לקצינים של צה"ל (בה"ד 1), שיחה עם המדריך הראשי בבה"ד ומעגלי שיח עם קצינים מהקיבוצים שסיפרו על הבחירות שעשו ומחוויותיהם.

 המסע נחתם בטקס הדלקת נרות מרגש ובחזרה הביתה אחרי 4 ימים של שיכרון חושים.

הכותב הוא עופר רימון, תושב חצרים ורכז דרום של שנת השרות בתנועה הקיבוצית