מוקד המועצה: 08-6257900

ביום חמישי, 30.11, נחנך מפעל "חוחובה ישראל" בחצרים – מפעל ראשון בארץ לניקוי, סחיטה והפקת שמן מגרעיני החוחובה, המשמש לתעשיית הקוסמטיקה.

המפעל, אשר בו ינקו, יסחטו ויפיקו שמן מגרעיני החוחובה לטובת תכשירים קוסמטיים יוקרתיים, הוא הראשון מסוגו בארץ ונחשב לפריצת דרך בתעשייה החקלאית בישראל. הביקוש לחומר זה גבוה מאוד והמטרה היא לייצא ולמכור את התוצרת הישראלית בעולם. קיבוץ חצרים ידוע כפורץ דרך בתחומים רבים, בעל תעוזה ולאחרונה גם ביצע עסקת חלומות בחברת נטפים שבבעלותו.

סיגל מורן, ראשת המועצה: "מייסדי ענף החוחובה השכילו, לפני למעלה מ 25 שנה, באומץ ובראיה חזונית, להפוך את אדמת המדבר, המשוועת למים לקרקע פורייה ומקור צמיחה תעסוקתי, כלכלי וסביבתי. והיום, הנגב כולו מתכסה בשיחים הכסופים המייצרים את השמן המוזהב מפעל החוחובה אותו אנו חונכים היום, פרויקט מרשים, יחיד וייחודי, המושתת על טכנולוגיה מתקדמת ואוטומציה ברמה הגבוהה ביותר, הוא נדבך נוסף וחיוני, המחבר את החקלאות המסורתית, לב ליבה של ההתיישבות בנגב ובארץ כולה עם התגלמות הקדמה – תכשיר קוסמטי יוקרתי בחברות המובילות בעולם. אנשי חצרים, צוות ההנהלה והעובדים – פעם נוספת, בדיוק כמו בהקמת נטפים, לפני 50 שנה, ידעתם לראות רחוק, לקחת סיכון, לאתגר את עצמכם ולהאמין ביכולותיכם. ביום חגיגי זה, אני רוצה לאחל לכם המשך עשייה והתפתחות, צמיחה ושגשוג וחשוב מכל – תשוקה"

 

 

צילום: עמרי קרן