מוקד המועצה: 08-6257900

ניר זמיר, ראש המועצה ואמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך, ביקרו ביום רביעי, 26.8.2020 בבתי הספר במועצה "ניצני הנגב" בבית קמה, "מבואות הנגב" ובית הספר החדש לחינוך מיוחד בשובל, "יובלי הנגב" בגבעות בר ו"נווה במדבר" בחצרים, כדי לעמוד מקרוב על מוכנות בתי הספר לקראת פתיחת שנת הלימודים ביום שלישי הקרוב, 1.9.2020.

ניר ואמיר נפגשו עם מנהלות בתי הספר ועם הצוותים החינוכיים ושוחחו איתם על ההכנות לקראת פתיחת שנת לימודים יוצאת דופן. מנהלות בתי הספר סקרו את ההכנות שעשו והעלו בפני השניים נקודות אחרונות לטיפול לפני היום הראשון ללימודים. כדי לאפשר את הלימוד בקפסולות נדרשו בתי הספר לגלות גמישות ויצירתיות בהפיכת חללים שונים לכיתות לימוד.

ניר הודה לצוותי החינוך בבתי הספר ולעובדי אגף החינוך על העבודה הרבה שהושקעה בחודשים האחרונים בהכנת מתווה הלימודים וכיתות הלימוד והוסיף" "זו תהיה שנה יוצאת דופן שיש בה אתגרים רבים אבל גם הזדמנויות. אנחנו משקיעים השנה כסף רב בהסעות, בתוספת שעות לבתי הספר ובחינוך החברתי כדי להעניק לתלמידי המועצה את מירב ימי הלימוד האפשרי, אם בבית הספר ואם במסגרת החינוך החברתי, כדי שילדים לא יישארו לבד בבית בזמן שהוריהם בעבודה".  לסיום ביקש ניר כי בתי הספר יוסיפו שיעורי מיניות בריאה לשכבות הגיל המתאימות, לאור אירוע האונס הקשה שהתרחש באילת.

אמיר הדגיש בפני הצוותים את הצורך לשמור על קפסולות לימודיות כדי למנוע אפשרות סגירת מלאה של מוסדות החינוך במקרה של גילוי חולה בבית הספר.