מוקד המועצה: 08-6257900

ביום שלישי, 21.1.2020, נפתחה במרכז הצעירים של המועצה תוכנית מנהיגות צעירה שנועדה להכשיר את מנהיגי העתיד בקהילות המועצה. במהלך עשרת המפגשים בהם משתתפים צעירים מיישובי המועצה השונים, יקבלו המשתתפים כלים למנהיגים ומנהיגות העתיד ביישובים: הכרת גורמי המועצה, כלים לפיתוח מנהיגות, סדנאות ניהול ועוד.

תוכנית מנהיגות צעירה היא שיתוף פעולה של מרכז הצעירים, בינוי קהילתי ומעברים נגב צפוני על מנת לתת מענה לחיזוק מנהיגות ביישובים.

ניר זמיר, ראש המועצה: "אתם, משתתפי התוכנית, האנשים שחשובה להם הקהילה שלהם וקהילת המועצה, אתם עתיד המועצה. אנחנו יוצרים כאן ובמסגרות נוספות רשת של צעירים  שבסוף ידברו אותה שפה ויחלקו דנא משותף. רשת כזו תיקבע איך תיראה המועצה בשנים הבאות ותשפיע על הילדים שלכם, הסביבה שלכם ועל המועצה כולה. קהילתיות היא אחת הסיבות המרכזיות בגללה אנשים רוצים לבוא לבני שמעון. בשביל הקהיליות צריך לעבוד ואנחנו צריכים אותכם כשותפים. כל אחד מכם יכול להכיר, לחבר, לגעת, להשפיע לטובת כולם. אתם השותפים שלנו לעשייה.

איתי זידנברג, מנהל אגף היישובים: "אתם חיים היום במועצה שעברה שינוי מדהים בעשור האחרון. במועצות רבות זה הביא להפרטת הקהילה וזה  עדיין יכול לקרות אצלנו. האתגר הגדול הוא לשמור את הדבר הזה. התמקדות באתגר הזה היא המשימה של הדור שלכם – לשמור על הקהילות שלכם.