דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

בסופ"ש חורפי של חודש ינואר, יצאו 198 בני נועה לסמינר "אכפת לי" בנושא "קיימות". הסמינר נפתח בהרצאה בנושא קורבנות האופנה ותעשיית הטקסטיל הנצלנית, ועורר דיון על תרבות הצריכה ועל המשבר הסביבתי ואיך הוא קשור לכל אחד ואחד מאיתנו.

משם המשכנו בפעילויות מגוונות. פעילות בנושא תרבות הצריכה במהלכה נפגשנו עם פרסומות וסלוגנים, הגדרנו את המושג 'תרבות הצריכה', מיפינו את השפעות תרבות הצריכה על הבחירות האישיות של כל אחד ואחת מאיתנו ואת השפעת תרבות הצריכה על הסביבה. פעילות נוספת נגעה במשבר האקלים: "נפגשנו" עם אחת הנערות המובילות היום בתחום ההסברה במשבר האקלים, גרטה, נחשפנו לעובדות מדאיגות על מצב האקלים בעולם, ושאלנו את עצמנו כיצד יראה העתיד שלנו ושל ילדינו בכדור הארץ.

בערב ערכנו קבלת שבת, עם קידוש ושירים שארגנה קבוצת דרור (שכבת י"ב) כחלק ממשבצת מיוחדת שנועדה לכך. אכלנו ארוחת ערב חמה, צפינו בהופעה של ועדת תרבות ורקדנו בדיסקו.

בשבת בבוקר המשכנו לפעילות 'הכרישים'. פעילות זו הייתה מרכז היזמות "אכפת לי". כל קבוצה עבדה על סטארט אפ שישפר את איכות הסביבה במרכז החברתי ובעולם כולו. הקבוצה ששכנעה את הכרישים שהיוזמה שלה היא הטובה והחשובה ביותר זכתה בכסף אותו היא דרשה לטובת קידום המיזם.

הרעיונות שעלו היו מדהימים, מיוחדים ומקוריים. בניהם: אריזות מחדר האוכל לשימוש חוזר, פחים למחזור ברחבי בית הספר, חלאסלוטייפ: סקוצים לנייר תפאורה, מיחזור נייר, אפליקציית המרכז החברתי, עלונט, מיחזור בקבוקי גואש, תפאורה מדיקטים, ו- Cmh- אתר אינטרנט להחלפת בגדים אשר זכה בתחרות. לבסוף סיכמנו את הסמינר בפעילות בקבוצות "האם". הסמינר עבר בצורה טובה ביותר, היה מהנה ומעשיר, ובני הנוער הראו רמת דיונים גבוהה, ערכיות ואכפתיות.

אני מבקשת להודות למדריכי המרכז החברתי שבנו את הסמינר, השקיעו רבות מזמנם והעבירו אותו גם אחרי שעות רבות ללא שינה. לשכבת י"ב על ארגון קבלת שבת ולקיחת האחריות בהובלת הקבוצות לאורך הסמינר, וכן לנערים ולנערות שהתנדבו להגיע השכם בבוקר לעזור לארגן את המקום. תודה גדולה גם לאסנת וארון על התמיכה והעזרה בהכנות. תודה לחיה עפרוני, מנהלת תחום הנוער, לשירלי חכם יפרח, רכזת איכות הסביבה במועצה, ולרשת הירוקה על ההרצאה וההדרכה.

שחר ברקת, מנהלת המרכז החברתי