דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תושבים יקרים, בימים האחרונים אנו עדים להתפרצות חריגה של קורונה במועצה. נכון לבוקר זה, במועצה 22 חולים ביישובים ברוש, גבעות בר, דביר, להב ושובל. אנו קוראים לכל מי שחש שיש סיכוי כלשהו שנחשף או היה קרוב לאחד ממעגלי ההדבקה – לצאת ולהיבדק. ניתן להיבדק בכל אחת מהנקודות המפורטות בפורטל החירום הלאומי (מעבר הקלקה על הקישור מעבירה לפורטל החירום הלאומי). ניידות דיגום מיוחדות של פיקוד העורף יגיעו ליישובים בהם התחלואה גבוהה. אנו ממשיכים לקרוא לכל מי שטרם התחסן לעשות זאת במהרה. אנו חוזרים ומדגישים את הצורך ליידע את צח"י היישוב בכל עניין הקשור בבידוד או מחלה. אנו מבינים היטב את המורכבות והקושי בחזרה אחורה, וקוראים לכל מי שחש צורך בתמיכה נפשית להיות בקשר עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, מרכז החוסן או העו"ס היישובי. שימרו על ההנחיות, הקפידו על בידוד ועל מסכה במקומות סגורים. מוקד המועצה זמין לשירותכם 24 שעות 9967*/ 08-6257900

בבוקר זה, יום חמישי, 26.8.2021, יש במועצה 152 חולים מאומתים בשומריה, דביר, תדהר, כרמים ולהב ו-165 מבודדים.

אנחנו רוצים להודות מכל הלב לכל ההורים על האמון והסבלנות שגיליתם, ואתם מגלים, לאור הקשיים הגדולים בהם נתקל המבצע הגדול והמורכב של הבדיקות הסרולוגיות.

תושבים שילדיהם נבדקו בבדיקות הסרולוגיות:
אם ביצעתם בדיקה בימים ראשון-שני, 22-23.8.2021, ועד יום רביעי בערב, 25.8.2021, לא התקבל מסרון המעיד על כך שזוהו אצל הילד/ה נוגדנים לנגיף קורונה – המשמעות היא שהתשובה לבדיקה יצאה שלילית ולילד/ים לא זוהו נוגדנים כנגד נגיף קורונה ולכן אינם זכאים לתו ירוק. לא יישלח מסרון לתוצאות שליליות למי שנבדק בימים אלו.

המועצה עושה מאמצים גדולים לקיים ולהמשיך את שיגרת החיים והקיץ של כולנו לצד הקורונה.
בשל כך, אנו שמחים להודיע כי למרות העומסים הכבדים בכל רחבי הארץ, הצלחנו להביא למועצה גם ניידת בדיקות מהירות (תו ירוק) וגם יום מרוכז לבדיקות סרולוגיות כהכנה לקראת פתיחת שנת הלימודים:

החל מיום רביעי, 18.8.2021 תוצב ניידת מד"א לבדיקות מהירות על פי התו הירוק ותוקפן 24 שעות. כל הפרטים כאן >> מיתחם בדיקות מהירות במועצה.

ביום ראשון הקרוב, 22.8.2021 יתחיל מבצע בדיקות סרולוגיות לגילאי 3-12 בבני שמעון. ילדים שימצאו חיוביים בבדיקה יוגדרו כמחלימים ויוכלו להפיק תו ירוק בהתאם להנחיות משרד הבריאות. כל הפרטים כאן >> מבצע בדיקות סרולוגיות בבני שמעון.

לאחרונה נכנסו לשימוש גם בדיקות מהירות ויש בלבול בין סוגי הבדיקות השונות:

בדיקה מהירה מיועדת רק כתחליף ל"תו ירוק" ותוקפה 24 שעות. אלו לא בדיקות ביתיות, אלא בדיקות שנעשות בתשלום ע"י ספק מורשה של משה"ב. במידה והתשובה שלילית, ניתן לקבל את האישור. במידה והבדיקה המהירה חיובית – יש לבצע מיידית בדיקה רגילה (PCR).

התשלום לבדיקות המהירות צפוי להיות רק מגילאי 12 ומעלה. כל מי שמעל גיל 3 ומתחת לגיל 12, אינו יכול להתחסן ולכן ייבדק ללא עלות. גיל 3 שנים ומטה – פטורים מהצגת אישור תו ירוק.

בדיקות רגילות (PCR) נעשות במתחמי פקע"ר וקופות החולים – אלו הבדיקות היחידות שרלוונטיות לאימות תחלואה.

בדיקה סרולוגית – בדיקת דם שמטרתה לראות מה רמת הנוגדנים לנגיף. הבדיקה הזו אינה מאמתת מחלה פעילה.

בדיקה ביתית – מיועדת אך ורק לשימוש אישי. לבדיקה זו אין תוקף לצורך ה"תו הירוק" שלילה או אימות של הדבקה בקורונה.

במועצה ובישובים אנו עושים כל מאמץ כדי לקיים שגרת חיים של לב הקיץ לצד ההתפרצות, להתמודד עם מעגלי הבידוד שגוזר כל מקרה לגופו ולהימנע ככל הניתן מהגבלות על הציבור כולו.

כדי שנוכל להמשיך בשגרת החיים ולפתוח את שנת הלימודים כסדרה, חשוב שגם אלו שעדיין לא התחסנו ויכולים לעשות זאת, להתחסן, במיוחד בקרב הגילאים הצעירים וחיסון שלישי למבוגרים שבינינו.

אנו קוראים לכל מי שחש שיש סיכוי כלשהו שנחשף או היה קרוב לאחד ממעגלי ההדבקה – לצאת ולהיבדק. ניתן להיבדק בכל אחת מהנקודות המפורטות בפורטל החירום הלאומי (מעבר הקלקה על הקישור מעבירה לפורטל החירום הלאומי).

אם נכנסתם לבידוד או חליתם, חשוב שתיידעו את צח"י היישוב.

אנו מודעים לקושי, ולמורכבות שבחזרה לאחור ומזמינים את כל מי שחש צורך בתמיכה נפשית להיות בקשר עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, מרכז החוסן או העו"ס היישובי.
שימרו על ההנחיות, הקפידו על בידוד ומסכה במקומות סגורים.

מוקד המועצה זמין לשירותכם 24 שעות
9967*/ 08-6257900