דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרצות זן הדלתא של נגיף הקורונה בישראל ועלייה חדה בשיעור המאומתים. נכון לבוקר יום שלישי, 20.7.2021, ברחבי המועצה 40 חולים פעילים, כולם עם תסמינים קלים, מרביתם ילדים ובני נוער ומיעוטם מבוגרים. במועצה ובישובים אנו עושים כל מאמץ כדי לקיים שגרת חיים של לב הקיץ לצד ההתפרצות, להתמודד עם מעגלי הבידוד שגוזר כל מקרה לגופו ולהימנע ככל הניתן מהגבלות על הציבור כולו. כדי להמשיך ולאפשר זאת, אנו חוזרים ומבקשים כי כל מי שבא במגע עם מאומת או חושד שנחשף ייבדק לקורונה. עקב העומס הארצי, לא יגיעו בתקופה הקרובה ניידות בידוק ליישובי המועצה. ניתן להיבדק במתחמי הדיגום של פיקוד העורף שמיקומם מפורסם באתר החירום הלאומי, או לקבוע תור לבדיקה בקופות החולים. אנא, המשיכו לגלות אחריות אישית בהקפדה על הכללים - עטיית מסכה במבנה סגור או בעת התקהלות וצפיפות, ושמירה קפדנית על הנחיות הבידוד לאחר שיבה מחו"ל או במקרה של חשיפה לחולה מאומת. מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר פיקוד העורף >>> קישור לאתר פיקוד העורף (אתר חיצוני) בברכת בריאות לכולם, דוברות וצוות בריאות הציבור המועצתי.

הבוקר, יום חמישי, 5.8.2021, ברחבי המועצה 42 חולים פעילים, וכמאה מבודדי בית.

קצת גאווה מקומית לא תזיק! שמחים לשתף אתכם בשיעורי ההתחסנות הגבוהים במועצה. בקרב הוותיקים והמבוגרים, שיעור המחוסנים נושק ל90%! בשכבת הגיל הצעירה 12-12 שיעור ההתחסנות עומד על כ-50%. מכאן אנו מחזקים את מי שיצא להתחסן ומעודדים את מי שטרם עשה זאת לצאת ולהתחסן.

המועצה משקיעה מאמצים גדולים להמשיך את שגרת החיים בצל ההתפרצות וכבר מסתכלת קדימה לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד פחות מחודש.

כדי שנוכל להמשיך בשגרת החיים ולפתוח את שנת הלימודים כסדרה, חשוב שגם אלו שעדיין לא התחסנו ויכולים לעשות זאת, להתחסן, במיוחד בקרב הגילאים הצעירים וחיסון שלישי למבוגרים שבינינו.

בנוסף, אנו חוזרים ומבקשים כי כל מי שבא במגע עם מאומת או חושד שנחשף ייבדק לקורונה, שימו לב – מהימנותן של הבדיקות הביתיות מוגבלת ולכן אם אדם נמצא חיובי בבדיקה הביתית – עליו לצאת להיבדק בקופת החולים.

אנא המשיכו לגלות אחריות אישית בהקפדה על הכללים  –

עטיית מסכה במבנה סגור או בעת התקהלות וצפיפות, ושמירה קפדנית על הנחיות הבידוד לאחר שיבה מחו"ל או במקרה של חשיפה לחולה מאומת.

מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר פיקוד העורף >>> קישור לאתר פיקוד העורף (אתר חיצוני)

בברכת בריאות לכולם,
דוברות וצוות בריאות הציבור המועצתי.