דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תושבים יקרים,

במהלך חודש יוני היו אירועי פע"ר בגזרת בני שמעון בקיבוץ שובל נפרצו 4 בתים בלבד ובכל שאר הישובים  נמשכת מגמת הירידה בכמות האירועים. למרות הנתונים, אסור לנו להיכנס לשאננות – הפורצים ממשיכים לנסות את מזלם כל הזמן וברגע שתהיה להם הזדמנות הם יחזרו לפרוץ אצלנו ביישובים.

אני חוזר ומדגיש כמו בכל חודש, שימרו על הכללים הבסיסיים והגנו על רכושכם בצורה טובה יותר: דריכת מערכת האזעקה, התקנת פינים בכל חלונות הבית, נעילת כל הפתחים בלילה, כיבוי אורות בתוך הבית והדלקתם בחוץ, הסתרת חפצים גניבים מעינו של מי שעומד בחוץ.

עובדתית – בית שבו נשמרים הכללים שציינתי, לא נפרץ!

שב ומזכיר – בכל מקרה חריג התקשרו למוקד 100 ודווחו מיד על כל אירוע גם בקבוצות הווטסאפ הייעודיות וגם למודק הביטחון של המועצה.

מספר נקודות נוספות:

  1. לאחרונה החלו עפיפונים ובלונים המשוגרים מרצועת עזה להתקרב לגזרתינו. הנחיות המשטרה במקרה ונתקלתם בבלון או עפיפון תואמות להנחיות ההתנהגות במקרה של כל חפץ חשוד – יש להתרחק מהמקום ולהתקשר מיד למוקד 100. הדגישו נושא זה לילדים – אמנם בלון ועפיפון נתפסים אצלם (וגם אצלנו עד לא מזמן…) כחפצים תמימים, אולם עליהם להבין כי מדובר בחפץ חשוד לכל דבר ולנהוג בהתאם.
  2. פעילות בבית הספר– לקראת היציאה לחופש הגדול נכנסתי לכיתות ה'-ח' למספר שיעורים, במהלכם קיבלו הילדים הדרכה בנושאים שונים, ביניהם זהירות בדרכים, נסיעה בטוחה, התנהגות בריכוזי קהל, סכנות בים, נחשים, אינטרנט בטוח ועוד. הדגשתי לילדים שאני נמצא כאן כמובן גם במהלך החופש הגדול ואם הם מרגישים צורך ניתן ליצור איתי קשר. שימרו על עירנות, שימו לב שהילדים ממלאים את הזמן הפנוי שלהם במעשים חיוביים ולא נגררים להרפתקאות שליליות.
  3. בהמשך לסעיף הקודם, בשנים קודמות אירעו מקרים של ילדים ובני נוער שנכנסים במהלך החופש הגדול לבריכות השחייה בישובים לאולם הפיס בבתי הספר ולמקומות נוספים ללא רשות ולאחר שעות הפעילות. מעבר לענייני הביטוח (אם חלילה ייפצע אחד מהם במהלך השהות במקום אין לו כיסוי ביטוחי) מדובר בעבירה פלילית העלולה לגרור אחריה פתיחת תיק במשטרה, על כל המשתמע מכך. אנא מכם הסבירו לילדכם את המשמעות ואת ההשלכות של מהלך כזה על מנת למנוע אי נעימות.
  4. חגורת בטיחות במהלך חודשי הקיץ אנו יוצאים לנסיעות ארוכות עם בני המשפחה. הקפידו לחגור לכולם חגורות בטיחות והשתמשו בהתקני הבטיחות המחוייבים על פי חוק לפי גיל הילד. הסבר מפורט על נושא זה ונושאים נוספים ניתן למצוא באתר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

בברכה,

אבי אור חן

מפקד מרכז השיטור הקהילתי

מ.א.בני שמעון