דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

3 צעדים לשיפור הדיוק של בדיקת האנטיגן הביתיתבמועצה יש הבוקר, יום חמישי, 13.1.2022, 279 חולי קורונה וכ-440 מבודדי בית.

החל מהיום, ימי הבידוד למאומתים לקורונה קוצרו ל-7 ימים בלבד, זאת במידה ובשלושת הימים האחרונים לא היו תסמינים. מתווה הבדיקות שנקבע בשבוע שעבר לא השתנה ולפיו רק בני 60 ומעלה ואנשים בסיכון מופנים לבדיקת PCR. מחוסנים ומחלימים מבצעים בדיקות אנטיגן ביתיות. לא מחוסנים ולא מחלימים נדרשים לבדיקת אנטיגן מפוקחת.
כל המידע באתר המעודכן של משרד הבריאות >> האתר המעודכן של משרד הבריאות (אתר חיצוני).

שימו לב להנחיות משרד הבריאות לשיפור הדיוק של בדיקת האנטיגן הביתית:

  • קראו היטב את הוראות השימוש
  • היבדקו 3 ימים (72 שעות) אחרי החשיפה למאומת
  • הקפידו על דגימה מהגרון, ולאחרמכן מנחיר אחד, עם אותו מטוש

העלייה הדרמטית במספר המאומתים עם התפשטות וריאנט האומיקרון בישראל והשינוי במדיניות הבדיקות שנועד לשמר את מלאי וזמינות בדיקות ה-PCR לאוכלוסיות הרגישות,  מקשה על ניטור יעיל של מוקדי תחלואה. ולכן, בימים אלו, יותר מבעבר, חשוב מאד לנהוג באחריות ולהקפיד את כל ההנחיות: להימנע מהתקהלויות במקומות סגורים והקפדה על ריחוק חברתי ועטיית מסיכות.

אם עדיין לא התחסנתם – אנחנו קוראים לכם ללכת ולהתחסן! כל המידע על החיסונים באתר משרד הבריאות >>> חיסוני קורונה (אתר חיצוני)

אנו קוראים לכל מי שחש שיש סיכוי כלשהו שנחשף או היה קרוב לאחד ממעגלי ההדבקה – לצאת ולהיבדק. ניתן להיבדק בכל אחת מהנקודות המפורטות בפורטל החירום הלאומי (מעבר הקלקה על הקישור מעבירה לפורטל החירום הלאומי).

אם נכנסתם לבידוד או חליתם, חשוב שתיידעו את צח"י היישוב.

אנו מודעים לקושי, ולמורכבות שבשמירה על עירנות וזהירות זמן ארוך כל כך ומזמינים את כל מי שחש צורך בתמיכה נפשית להיות בקשר עם השירות הפסיכולוגי החינוכי, מרכז החוסן או העו"ס היישובי.

שימרו על ההנחיות, הקפידו על בידוד ומסיכה במקומות סגורים.

מוקד המועצה זמין לשירותכם 24 שעות
9967*/ 08-6257900